‘Yalan haber’ kripto para piyasasını karıştırdı! Önce fırladı sonra çakıldı

Dünyanın en büyük perakendecilik şirketlerinden biri olan ABD’li Wallmart, küresel ölçekte müşterilerine kripto paralarla ödeme imkanı sunma niyetinde olduğu, müşterilerine Litecoin ile ödeme imkanı sunacacağı haberleri dünyada bir anda gündem oldu.

BİR ANDA FIRLADI

Wal-Mart CEO’su Doug McMillon, 1 Ekim’den itibaren online mağazalarda Litecoin ile ödeme imkanı sunulacağını belirttiği haberleri dünyada manşetleri süsledi.

Haber in açıklanmasıyla birlikte Litecoin yüzde 26’dan fazla değer kazanarak 230 dolara yükseldi.

DEV ŞİRKETTEN AÇIKLAMA GELDİ

Dünya basınında yer alan ABD’li parakende devi Walmart’ın, 1 Ekim’den itibaren ödemelerde kripto para birimi olan Litecoin’i kabul edeceği Walmart’ın bir sözcüsü haberi kısa sürede yalanladı.

Walmart CEO’su Doug McMillon tarafından yapılan ve hemen ardından şirket tarafından yalanlanan açıklamada, “Kripto para birimi kullanımındaki ivme ve heyecan yadsınamaz. Müşterilerimiz için çevrimiçi alışverişi kolaylaştırmaya hazırız. Litecoin’i entegre ederek, alışveriş yapanların dünyanın neresinde olurlarsa olsunlar, anında işlem onayı ve sıfıra yakın ücretlerle çok sorunsuz bir ödeme deneyimi yaşamalarını sağlayacağız” ifadeleri kullanılmıştı.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

eşya depolama
uluslararası evden eve nakliyat
evden eve nakliyat
uluslararası evden eve nakliyat
sarıyer evden eve nakliyat
escort