Xiaomi Tüm Telefonları

Xiaomi Tüm Telefonları 

Xiaomi markası cep telefon üretimiyle tanınan bir markadır. Telefon dışında birçok sektörde üretimlerini yapmaya devam ediyor. 10 yıl önce teknoloji alanına giriş yapan Xiaomi, akıllı telefon sektöründe başarılı yerlere gelmeyi başarmıştır. Tasarlamış olduğu cep telefonlarıyla kullanıcıların dikkatini çekmiştir. Xiaomi firmasının bilinmeyen çok fazla özelliği bulunuyor. Teknoloji alanında diğer firmalardan farklı kılan bazı durumlar bulunuyor. Bu durumların başında firma olarak kar oranının %5’i geçmeyecek şekilde sabitlenmesidir. Şartlar her ne olursa olsun firma yaptığı tüm satışlardaki kar oranının %5’i hiçbir şekilde geçmeyeceğini bildirdi. Bu durum teknolojik alanda taktir edilen bir durum oldu. Rekabet ortamında rakip firmaların fiyatı yükseltmesi Xiaomi firmasını etkilemiyor. Firma prensiplerinde bu oran hiçbir şekilde değişmeyeceğini bildiriyorlar. Xiaomi tüm telefonlar detaylı bir şekilde tasarlanarak uygun fiyatlara satışa sunuluyor.  

Kâr oranlarını düşük tuttukları için fiyatların düşük seviyede olduğunu görebilirsiniz. Son derece modern ve görünüş anlamında görsel şölen sergileyen Xiaomi cihazları, telefon kullanıcıların dikkatini çekiyor. Üretmiş olduğu telefon fiyatlarının uygun fiyata satılması için, gerekli tüm iyileştirilmelerin yapıldığını bildiriyorlar. Firma olarak Xiaomi yaptığı satışlarla rekorlar kitabına giren firmalardan bir tanesi oluyor. 24 saat içinde en çok satış yapan firma olarak rekorlar kitabına giren firmalar arasına ekleniyor. Yapmış olduğu tasarımları satma konusunda zorlanmıyorlar. Uygun fiyata satışının yapılması da bu durumda etkili bir hale geliyor. Fiyatların son derece uygun olması satın alacak kişilerin dikkatini çekiyor. Akıllı bir telefonun bu kadar ucuz olmasına her ne kadar insanlar inanmasa da fiyatlarını yükseltmeden satış yapan nadir firmalardan biridir. Diğer telefon üreticileri gibi fiyatlarını sebepler göstererek yükseltmiyor ve kâr marjını koruyarak sabit fiyatta satışlarını gerçekleştiriyor. 

Xiaomi Hakkında Bilinmeyenler 

Xiaomi firması, site ismini değiştirmek için 3,6 milyon dolar harcamıştır. Xiaomi ismini Çin dışındaki ülkelerin telaffuz edemediğini düşündüğün için site adresini mi.com olarak düzenlemiştir ve bu durum için 3,6 milyon dolar para harcamıştır. Xiaomi yaptığı bu değişimlerle telefon kullanıcıların kalbini kazanmış oluyor. Müşteri kazanmak adına birçok fedakârlık yapıyor ve bunu basın yoluyla medyaya yansıtıyor. Xiaomi tüm telefonları tanıtırken detaylı bir şekilde sunum yapıyor. Telefon kullanıcıların kolay bir şekilde anlayabilmesi detaylı bilgilendirme sağlanıyor. Xiaomi cep telefonu üreticisi olarak biliniyor. Fakat telefon dışında birçok ürün satışı yapıyor. Akıllı robotlar, taşınabilir şarj cihazları ve bavul gibi değişik birçok ürünün satışını gerçekleştiriyor. Her ne kadar herkes bilinmese de telefon dışındaki sektörlerde de yer alıyor.  

Xiaomi Telefonlarında Casus Yazılımı 

Xiaomi telefonlarının dosya içlerinde casus yazılıma rastlandı. 2014 yılında casusluk suçlamaları yapılan Xiaomi, gerekli güncellemeler yaparak güvenlik seviyesini üst seviyeler çıkarmıştır. Yaşanan bu durumlardan dolayı Xiaomi piyasada çok tercih edilmeyen bir marka haline geldi. Günümüze baktığımızda telefon güvenliğinin üst seviyelere getirildiğini ve gerekli koruma önlemlerinin alındığı görülmüştür.  

Çin Markası Apple 

Xiaomitüm dünyada Çin bölgesinin Apple markası olarak görülüyor. Telefon üreticisine takılan bu isim firma tarafından hoş karşılanmıyor. Aynı zamanda oluşturduğu teknik servisler ya da satış noktaları Apple mağazalarına çok benzetiliyor. Xiaomi kurucusunun da Steve Jobs’a benzerliği dikkat çekiyor. Xiaomi hiçbir platformda reklam yayınlamıyor. Telefon fiyatlarını uygun bir fiyata sattığı için reklama gerek duymuyor. Reklam maliyetini tamamen ortadan kaldırıyor. Xiaomi, Çin dilinde küçük pirinç anlamına geliyor. Bu isme karşılık olarak “zirveyi hedeflemeden önce küçük şeylerden başlamak” anlamına geldiğini belirtiyor. Markanın logosunda birçok anlam da yer alıyor. Çevrildiğinde mi” anlamına gelirken başka bir yöne çevrildiğinde ise Çin dilinde kalp yazdığı görülüyor.  

 

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

eşya depolama
uluslararası evden eve nakliyat
evden eve nakliyat
uluslararası evden eve nakliyat
sarıyer evden eve nakliyat
escort