WhatsApp verilerini paylaşmayana yasak getiriyor!

0 25

WhatsApp verilerini paylaşmayana yasak getiriyor! 

İnsanların son dönemde yaşanan sosyal medya olaylarına karşı gösterdiği birtakım tepkiler var. Bu tepkilere göre herkes kendine has bir yapıda sosyal medyayı kullanıyor. Yani özellikle WhatsApp tarafından başlatılan yeni nesil çalışmalarda ve duyurularda herkes için bir sürecin ve düzenin yapıldığını görebiliyoruz. Bir şekilde kullanım koşullarıyla ilgili olarak organize edilecek ve ön plana çıkarılacak olan seçenekleri kullanabiliyoruz.  

Kullanım koşullarında bir değişikliğe hazırlanan WhatsApp, kendine has düzenlemeleriyle de hepimizi mutsuz ediyor. Çünkü Facebook tarafından satın alınan WhatsApp, kullanıcılarından verileri topluyor ve bunları işleyerek reklam gelirini artırmayı hedefliyor. Daha çok para kazanmak için bu tarz bir yola başvuruyor diyebiliriz.  

Facebook tarafından satın alınan ve kullanıcılarının hoşuna gitmeyecek bir düzenleme yapan WhatsApp, bu kez pek çok kişiyi üzüyor. Kullanım koşullarında bir şekilde değişikliğe gitmeyen WhatsApp, verilerini Facebook ile paylaşma konusunda sorunlar yaşıyor ve bu sorunları da kendine göre kullandırmaya başlıyor. Facebook ile verilerini paylaşmayan herkese yasaklar getirmeyi planlayan sosyal medya şirketi, bu konuda insanların görüşlerini de önemsemiyor gibi görünüyor.  

WhatsApp hangi bilgileri toplayabiliyor? 

- Advertisement -

Birkaç gün öncesinde ekranlara gelmeye başlayan ve galiba herkese gelmeye devam edecek olan bildirime baktığınız zaman, yeni nesil şirket politikalarının burada nasıl işlendiğini görebiliyorsunuz. WhatsApp tarafından kullanıcıların verilerinin reklam şirketlerine satılacağı ve pek çok kişi ile paylaşılacağı bilgisini sunan WhatsApp, bu konuda insanlara bir seçim hakkı tanımıyor. Söz konusu değişiklikleri kabul etmeyen kullanıcıların olacağı gibi, platformu da bırakmak isteyen pek çok kişi olduğunu söyleyelim. 8 Şubat itibariyle yürürlüğe girecek olan yeni düzenleme ile birlikte her yapılan işlem kayıt altına alınacak ve insanlara satılacak.  

WhatsApp tarafından sunulan bilgiye göre kişilere ait olan bütün veriler Facebook bünyesindeki diğer platformlarla da paylaşılacak. İstek doğrultusunda veri satarak bunu yapan Facebookkazançlarını da bu yolla elde ediyor.  İşte şirketin elde edebildiği bilgiler: 

 • Hesap bilgileriniz, 
 • Mesajlarınız, 
 • Bağlantılarınız 
 • Durum bilginiz 
 • İşlem ve ödeme verileriniz 
 • Kullanım bilgileriniz 
 • Cihazla ilgili bağlantı bilgileriniz 
 • Konum 
 • Çerezler  
 • Başkalarının size sunduğu bilgiler 
 • Üçüncü taraf uygulamalar ve benzeri. 

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

eşya depolama
uluslararası evden eve nakliyat
evden eve nakliyat
uluslararası evden eve nakliyat
sarıyer evden eve nakliyat
escort