WhatsApp Güvenlik Güncellemesi Nedir? 

0 73

WhatsApp Güvenlik Güncellemesi Nedir? 

Teknoloji çağında her şeyin yerini yeni bir yapılanma alıyor. Özellikle son dönemde verilerle ilgili pek çok kişinin merak duyduğu şeylerden birisi de bu sızıntı durumu oluyor. Bildiğiniz gibi geçtiğimiz günlerde WhatsApp herkes için bir güncelleme duyurusu yaptı ve bu duyuru ile birlikte telefonlarla ilgili yeni güncellemelerin onaylanmasını istedi. Bu sayede erişimler ve özellikle içeriklerle ilgili kopyalama durumlarından herkes haberdar olacaktı ve insanlar kendilerinin de izin verdiği bir sözleşme ile cihazları kullanmaya devam edecekti.  

Peki ama bu durum tam olarak ne oluyor? Bildiğiniz gibi WhatsApp ya da benzeri platformlar ücretsiz olarak çalıştığı için, hepimizin verilerini takip ediyor. Çerezler aracılığı ile takip edilen verilerimizle birlikte neler yaptığımız ve nelerden hoşlandığımız gibi pek çok seçeneğe erişmiş oluyoruz.  

Bu sayede WhatsApp bu verileri topluyor ve analiz ediyor. Bizim neyi sevdiğimiz, ne kadar ürünü kullandığımızı ya da neyi ne kadar yakından sevdiğimizi gösteriyor bu durum. Haliyle de insanların isteklerine oranla geniş bir yapı da ön plana çıkarılmış oluyor. Bu yüzden WhatsApp güvenlik güncellemesi ile ilgili aklımıza gelen her türlü farklı yaklaşımı da rahatlıkla takip etmiş oluyorsunuz. Bu güncellemeyi onaylayanlar rahatlıkla uygulamayı kullanmaya devam ediyor. Onaylamayanlar ise yakın bir zamanda WhatsApp üzerinden atılacak ve bir şekilde saf dışı bırakılacak.  

- Advertisement -

WhatsApp Güncellemesi Neden Bu Kadar Önemli? 

Bu güncellemenin özeline baktığımız zaman, insanlar bu güncellemeden dolayı kendi işlerini engelliyor aslında. Yani bir şekilde hayattaki beklentilerini bu uygulamaya bağlayan pek çok kişi var. Yapılacak olan şey aslında bir sözleşme okuması olacaktır. Bunu okuyarak en azından neye izin verildiğini ve neye verilmediğini de rahatlıkla görmüş oluyorsunuz. WhatsApp güncellemesi konusunda insanların istediği, ön plana çıkarılan çalışmaları gördüğünüz zaman bu detayları da rahatlıkla kullanabilirsiniz. Bizim önerimiz, bu konuda en azından sözleşmeleri okumanıza yöneliktir.  

Çünkü bildiğiniz gibi bu güncellemeler telefonlardan verileri alsa dahi, zaten sözleşme olmadan da WhatsApp bunu yapıyordu. Resmi olarak yaptığını söylemese de bir şekilde izin alarak verilerimize erişiyordu. Bu yüzden de haliyle her yerde reklamları görüyorduk. Bir konu hakkında konuşunca onunla ilgili reklamları da bu sayede çok daha rahat görmüş oluyoruz bu yüzden.  

 

 

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

eşya depolama
uluslararası evden eve nakliyat
evden eve nakliyat
uluslararası evden eve nakliyat
sarıyer evden eve nakliyat
escort