watchOS 7.4’ün Genel Beta Versiyonu, Face ID Lüzumluluğunu Ortadan Kaldıran Özellikle Geldi

0 15

Geçtiğimiz günlerde sizlerle paylaştığımız bir haberimizde, Amerika Birleşik Devletleri merkezli teknoloji devi Apple’ın uslu saatleriyle alakalı yeni tasarılarından bahsetmiştik. Bu tasarıya göre iOS 14.5 ile beraber Apple Watch modelleri, iPhone’ların kilitlerini Face ID’ye lüzum dinlemeden açabilecekti. İşte iOS 14.5’in beta versiyonunun ardından yayınlanan ve şimdilik yalnızca iOS 14.5’in beta versiyonunun yüklü olduğu iPhone’larda görülen watchOS 7.4’in genel beta versiyonu, Face ID’ye dinlenen gereksinimi ortadan kaldıran özellik için her şeyin hazır olduğunu gözler önüne seriyor.

Apple’ın geliştirmekte olduğu özellik, koronavirüs pandemisinin yaşamımıza getirdiği maskelerden sonra, bir lüzumluluk olarak karşımıza çıktı. Kullanıcılar daha evvel, iPhone’larının ekran kilitlerini suratlarını göstererek açıyorlardı. Ancak pandemi sonrasında evvel maskeyi çıkarmak gerekmesi, Apple’ı böyle bir özellik geliştirmek zorunda vazgeçti. Kullanıcılar yeni yarıyılda, tanımladıkları bir şifreyi Apple Watch’larına girdikten sonra, iPhone’ların kilidini açabilecekler.

Şimdilik, özelliğin nasıl kullanılacağına dair rastgele bir görüntü yok

watchOS 7.4

iOS 14.5 ve watchOS 7.4’ün ikisine birden lüzum dinleyen özelliğin nasıl kullanılabileceği, şu an için öğrenilmiyor. Zati iOS 14.4 kullanmakta olan iPhone sahipleri, uslu saat idare oturumuna girip yazılım aktüellemesini hakimiyet ettiklerinde de hiçbir yenilik göremiyorlar. Bir kullanıcı, iOS 14.5’in genel beta versiyonunu telefonuna kurup uslu saatler için yazılım aktüellemesi aradığında ise watchOS 7.4’ün genel beta versiyonunu bulabiliyor. Ancak Apple, bu özelliği ciddi anlamda umursuyor ve görünen o ki kullanıcılar, kısa bir müddet sonra bu özellikle tanışmış olacaklar. 

Apple, iOS 14.5 ve watchOS 7.4 için fotoğrafı bir çıkış tarihi açıklamadı. Ancak iOS 14.4, sadece 10 gün evvel kullanıcıların hizmetine sunuldu. Haliyle iOS 14.5’in kararlı versiyonu için bir müddet daha beklemek gerekebilir. Ancak ne olursa olsun bu versiyonun yayınlanmasıyla beraber iPhone’ların ekran kilidinin Apple Watch’lar üzerinden açılabileceği, yok sayılamayacak bir hakikat.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

eşya depolama
uluslararası evden eve nakliyat
evden eve nakliyat
uluslararası evden eve nakliyat
sarıyer evden eve nakliyat
escort