TWİTTER DONALD TRUMP’IN HESABINI KALICI OLARAK KAPATTI

0 58

TWİTTER  DONALD TRUMP’IN HESABINI KALICI OLARAK KAPATTI 

 

Sosyal medya platformu Capitol Hill’deki isyanda yaşananlardan sonra daha çok kargaşa ve terör ortam oluşmaması için eski başkan Donald Trump’ın hesabını kalıcı olarak kapattı. 

 

Twitter Donald Trump’ın Hesabını kalıcı olarak kapattı. Geçtiğimiz cuma günü Twitter Donald Trump’ın hesabını kalıcı olarak kapattı. Çünkü bu haftanın başlarında kongre binasını işgal eden çeteler oldu, eski Cumhurbaşkanının tweetlerinin daha fazla kaos ortamı yaratmaması için böyle bir adım attı. 

 

Twitter, Trump’ın son twitlerinin kamu güvenliği için bir risk oluşturduğu ve daha fazla hasara yol açabileceği sonucuna vardıktan sonra oldukça sıradışı bir adım attı. 88 milyondan fazla takipçisi olan Cumhurbaşkanının hesabı kalıcı olarak kapatıldı.  

 

Twitter eylemi açıklayan bir blog gönderisine bağlantı içeren bir tweette ‘@realDonaldTrump’ hesabından gelen son tweetleri ve etrafındaki diğer yorumları yakından inceledikten sonra askıya geldik’ dedi. 

 

- Advertisement -

Eylemcilerin twitter ve Facebook üzerinden gruplar ve etkinlikler düzenleyerek toplu bir şekilde şehirlerde eylemler gerçekleştirecek olması bütün sosyal medya platformlarını endişelendirdi. 

 

Twitter Trump’ın hesabını geri çekme konusunda isteksizdi bunun da nedeni Trump’ın kamuoyu üstündeki etkisi sonuç olarak eski bir başkan, fakat Donald Trump’ın paylaşım ve tweetleri Twitter tarafından kamuoyun güvenliğini sarsmaktaydı. 

 

Washington Post’ a göre twitter’ın kendi çalışanları Ceo Jack Dorsey ve diğer bazı şirket yöneticileri sosyal ağın ayaklanmadaki rolü hakkında soruşturma talep eden bir mektup yazarak şirketi eleştirdiler. 

Donald Trump sosyal medya üzerinden daha öncede sert açıklamalar ve bu dilde tweetler atmıştı. Daha önce de çeşitli kişi ve kurumlar tarafından Donald Trump’ın hesabını kapatın mesajları verilmişti. Bunun sebebinin Donald Trump’ın keskin bir dille ve sert açıklamalar yapmasıydı.  

 

Örneğin 2017 de Trump Kuzey Kore’ye yönelik tehdit gibi görünen bir tweet attı. Twitter’ın şiddet içeren tehditlere karşı kuralları olmasına rağmen, Tweet’ın haber değerinin sosyal ağda kalmasına izin vermeyi hak ettiğini söyledi.  

 

Twitter’ın yaptığı son açıklamada ‘İnsanları 6 ocak 2021’de ABD Kongre Binasında meydana gelen suç eylemlerini çoğaltmaya teşvik etme ve ilham verme olasılığının yüksek olduğu belirtildi.’ 

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

eşya depolama
uluslararası evden eve nakliyat
evden eve nakliyat
uluslararası evden eve nakliyat
sarıyer evden eve nakliyat
escort