Türk Telekom’dan gençlere yeni ‘Start’

0 16

Türk Telekom’un gençlere daha iyi bir kariyer tecrübeyi sunmak için yaşama geçirdiği genç kabiliyet programının 2021 seneyi müracaatları ‘Start Stajım’ ve ‘Start Yeni İşim’ olmak üzere iki ayrı kategoride başladı. “Her şey bir Start’la başlar” sloganıyla dikkat toplayan programın müracaatları bir ay süresince devam edecek.

- Advertisement -

Mevzu hakkında değerlendirmede bulunan Türk Telekom İnsan Kaynakları Genel Müdür Destekçisi Mehmet Emre Vural, “Gençlere irtibat teknolojilerinin geleceğini tecrübeleme fırsatı sunduğumuz ‘Start’ programımızda bu sene yeniliğe gidiyoruz. Gelişim fırsatlarını henüz müracaat sürecinden itibaren başlatıyoruz. 7 safhalı müracaat sürecimizde adaylarımızı seçim ettikleri alanda özel olarak değerlendirecek, proje kampımızda hem telekomünikasyon sektörünü hem firmamızı hem de bu alanlarda yapılan çalışmaları tanıtmaya müteveccih içerik sunacağız. Böylece son safhaya gelen adaylarımız ‘Start’ seçilmeseler dahi sektörle alakalı ciddi kazanımlarla programı bitirecekler. Ayrıca, ‘Start Proje Kampı’ düzeyine kadar gelip, katılım gösteren tüm adaylarımız ‘Kamp Zafer Sertifikası’ almaya hak kazanacaklar” dedi.

Verilen bilgiye göre, üniversitelerin 3’üncü ve 4’üncü sınıf talebeleri ‘Start Stajım’ modülüne; yeni mezunlar, yüksek lisans talebeleri ile iş yaşamında en fazla bir sene tecrübeyi olan gençler ise ‘Start Yeni İşim’ modülüne müracaat etebilecek. ‘Start Stajım’a kabul edilen gençler altı hafta süresince alanında uzman profesyoneller tarafından sunulan kapsamlı eğitim ve staj programı ile telekomünikasyon sektörünü yakından tanıma fırsatı elde edecekler. Emin kriterleri geçen gençler, stajlarına uzun yarıyıl devam etme talihine sahip olacaklar. ‘Start Yeni İşim’ modülünde müracaat adımlarını galibiyetle geçen adaylar ise Türk Telekom’un teknoloji, pazarlama, alıcı hizmetleri, satış, finans, insan kaynakları, strateji tasarılama ve dijital ünitelerinde işe başlayacaklar.14 Ocak’ta başlayacak müracaatlar, turktelekomkariyer.com web sitesi üzerinden yapılabilecek ve 12 Şubat 2021 tarihine kadar sürecek.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

eşya depolama
uluslararası evden eve nakliyat
evden eve nakliyat
uluslararası evden eve nakliyat
sarıyer evden eve nakliyat
escort