‘Türk oyunu’ dünyada yakaladı

0 21

“Gear Race 3D” adlı mobil video oyunu; araba yarışı konsepti, tekniği ve tasarımıyla oldukça ehemmiyetli bir popülarite tutarak başta Amerika ve Avrupa olmak üzere 170 ülkede ilk 3’e girmeyi muvaffak oldu. Çıkış tarihi üzerinden 1 ay dahi geçmeden dünyada toplam 10 milyon defa indirilen reyin, günlük 900 bin faal kullanıcı rakamına erişti. En çok indirildiği ülkeler ise Amerika Birleşik Devletleri, Hindistan, Brezilya, Meksika ve İngiltere oldu.

- Advertisement -

“Kısa bir vakit içerisinde dünya listelerine girmeyi muvaffak olduk”

Oyunun gelişimi hakkında bilgi veren proje yürütücüsü Ercan Karabulut, “Şirketimiz değişik üç disiplinde yer alan oyunsever şahısların toplanması ile oluşmuş bir teşebbüs. Kullanıcı tecrübeyi odaklı ve oyuncu merkezinde reyin geliştiriyoruz. Reyin teşebbüsü ile AR-GE teşebbüsünü bir arada yakalayan bir şirketiz. Bu zamana kadar gerek çevrimiçi gerek surat surata olan bir hayli reyin müsabakasına katıldık. Bu müsabakalarda çok hoş tecrübeler elde ettik. Burada elde ettiğimiz tecrübeler bize sektörde süratli bir ilerleyiş sağlayabildi. Özellikle bilişim vadisindeki derecemiz dünyaca şanlı yayıncılarla görüşmemizi sağladı. Takribî 6 aylık bir süreçte 10’u aşkın reyin büyüttük. Her oyundan bildiğimizi bir sonraki oyuna kattık. Kısa bir vakit içerisinde dünya listelerine girmeyi muvaffak olduk. Reyin sektörü aralıksız gelişiyor ve büyüme halinde biz de Samsun Teknopark bünyesinde bu ekosistemi geliştirmek istiyoruz. Üç birey ile başladığımız minik bir takım bugün altıyı aşkın bireye erişti ve istihdam sağlamaya devam ediyor. Her şahsın tecrübeyi ve oluşturduğu sinerji ile yeni prototipler geliştirmekteyiz. Mevcut oyunumuzun ilerleyişi devam etmekte ve her gün değişik ülkelerde liste başı olma neşesini bize yaşatıyor” dedi.
170 ülkede ilk 3’te yer aldıklarını belirten oyunun geliştirici takımında yer alan Talha Ekren, “Geliştirdiğimiz ‘Gear Race 3D’ oyunu ile ilk çıktığımız haftalarda Amerika’da ilk ondaki yerimizi 1-2 hafta gözetmeyi muvaffak olduk. Bundan sonra İngiltere, Hindistan ve Cin gibi ülkelerde reyin marketlerde ilk sıradaki yerimizi aldık ve hala koruyoruz. Son 4 haftada ciddi bir galibiyet elde ettik. Bu galibiyetin neticesinde 170 ülkede ilk 3’teki konumumuza gözetiyoruz. Tüm dünyada oyunumuz 10 milyon indirmeye erişti. Tam oyuncularımıza teşekkür ederiz” diye konuştu.

Oğuzhan Uysal
 

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

eşya depolama
uluslararası evden eve nakliyat
evden eve nakliyat
uluslararası evden eve nakliyat
sarıyer evden eve nakliyat
escort