Trabzonspor’da zaman daralıyor! Nwakaeme…

Trabzonspor ile sözleşmesi sezon sonunda bitecek olan Anthony Nwakaeme, bordo-mavililierle 3 ay içinde sözleşme yenilemezse Türkiye dışından bir kulüple anlaşabilir. İşte detaylar...

Trabzonspor’un en önemli oyuncularından biri olan Anthony Nwakaeme için seferberliğe giriliyor.

Sözleşme yenileme çalışmaları başlarken 32 yaşındaki futbolcunun bordo-mavililerle 3 ay içinde yeni sözleşme imza atması gerek.

Son 3 ay
Milliyet gazetesinin haberine göre Karadeniz ekibiyle olan sözleşmesi sezon sonunda bitecek olan futbolcu, FIFA’nın Oyuncuların Transferi ve Statüsü Talimatı’na göre 6 ay öncesinden başka bir takımla anlaşma sağlayıp bunu ilan edebilecek. Ancak bu durum, Türkiye için geçerli olmuyor. Genel olarak talimatlarını FIFA ve UEFA kurallarına göre yapan Türkiye Futbol Federasyonu, bu maddeyi kuralları arasına almadı. Bu nedenle de Türk kulüpleri, ülkemizde bulunan bir takımda forma giyen bir oyuncuya sözleşmesinin bitimine 6 ay kala imza attıramıyor.

Taraftar bir an önce imzayı görmek istiyor
Trabzonspor taraftarı, herhangi bir sıkıntı yaşanmaması için Nwakaeme ile anlaşılması için baskı yaparken, yönetim ise futbolcunun gitmesinden yana endişe duymuyor. Golcü futbolcuya yıllık 1.5 milyon Euro veren yönetim, Nwakaeme’yi yeni sözleşme için ikna edebileceğini düşünüyor.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

eşya depolama
uluslararası evden eve nakliyat
evden eve nakliyat
uluslararası evden eve nakliyat
sarıyer evden eve nakliyat
escort