Trabzon’da okulun adı kriz oldu!

Trabzon’un Ortahisar ilçesinde, 2016 yılında tadilat geçireceği için ismi ile birlikte Yalı Mahallesi’ndeki Kaledibi İlkokulu’na taşınan Hızırbey İlkokulu öğrencileri, aradan geçen sürede tadilatın bitmesi ile yeniden eski yerleşkesine taşındı.

Ancak Kaledibi İlkokulu’nun ismi Hızırbey İlkokulu olarak kaldı. Yalı Mahallesi sakinleri okullarına eski ismi geri isterken, Muhtar Hamdi Karaçomak yetkililerin bu duruma çözüm bulması gerektiğini belirtti.

Karaçomak şunları dile getirdi: “Tadilat gerekçesi ile okulumuzun Kaledibi olan ismini değiştirerek Hızırbey yaptılar. Hızırbey İlkokulu’ndaki tadilat bittikten sonra öğrenciler okullarına geri döndüler ve oradaki eğitim Ülkü İlkokulu ismi ile devam ediyor. Bu durum veliler açısından da, postacılar açısındanda, kargocular açısından da karmaşa yaratıyor.

 

Çünkü okulun ismi Hızırbey ama bizim Yalı Mahallesi’nde hizmet veriyor. Böyle bir şey olabilir mi?”

“Bu durumu yetkililere ilettik ama her defasında olumsuz cevap aldık. İl Milli Eğitim Müdürümüzü de ziyaret ettik ve kendisi bize konunun görüşüleceğini söyledi ama ne hikmetse konu görüşülmedi. Bu şehirde her konu görüşülüyor da bu sorun neden
görüşülmüyor? Bu konunun Vali Beye aktarıldığını düşünmüyorum. Bu işin mantık çerçevesinde çözülmesini istiyoruz.” (Sonnokta)

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

eşya depolama
uluslararası evden eve nakliyat
evden eve nakliyat
uluslararası evden eve nakliyat
sarıyer evden eve nakliyat
escort