Trabzon’da kadınlar için yapılacak! İmzalar atıldı, projede neler var?

Trabzon’da Kadın Yaşam ve İstihdam Merkezi için imzalar atıldı.

Trabzon’da Kadın Yaşam ve İstihdam Merkezi için bugün Büyükşehir Belediyesi’nde imza protokolü düzenlendi. Protokole Büyükşehir Belediye Başkanı Murat Zorluoğlu ve Cengiz İnşaat adına Kazım Cengiz katıldı.

BAŞKAN ZORLUOĞLU DETAYLARI AÇIKLADI

Burada açıklamalarda bulunan Başkan Zorluoğlu, “Güzel bir vesile ile bir araya gelmiş bulunuyoruz. Çok heyecan verici bir proje. Karadeniz Bölgesi’nde ilk olma özelliği taşıyor. Çok özel bir proje. Sadece kadınlara özel bir merkez oluşturuyoruz. Hizmetler sadece kadınlara has olacak. Projemizde sosyal alan var, burada yarı olimpik yüzme havuzu, fitness salonları, kafeterya ve çocuk alanları gibi sosyal yaşam alanları olacak. Aynı zamanda projede istihdam bölümü de var. Atölyelerde özellikle kadınların kurmuş olduğu kooperatifler… Onları hedef olarak alıyoruz. Üretim yapma imkanı vereceğiz. Çok çeşitli materyali bize ait alanlarda bu ürünleri vatandaşlarımıza satacağız. Uzungöl’deki tesisimizde, Sümela’da, Meydan’da… Kadınlarımızın çalışıp evlerine geçim saylayacağı bir merkez olacak. Tenis kortlarının yanındaki bize ait alanda olacak. Kendi otoparkı da olacak. Projenin yatırımın şehrimize ve kadınlarımıza hayırlı olmasını temenni ediyorum” dedi.

11 BİN METRE KAREDE YER ALACAK

Zorluoğlu, “Finansman modeli var… Projelerimizde çok farklı yöntemler kullanıyoruz. Yap işlet devret modeli ile doğrudan bütçeler ve borçlanma yoluna gidiyoruz. Kendini finanse etme şekliyle yapıyoruz. Bugünkü ise hayırsever iş adamımız. Yanımda çok değerli kardeşimiz var Kazım Cengiz. Projemizi Cengiz İnşaat finanse ediyor. Projemizin öncesinde İstanbul’da bir görüşmem olmuştu. Trabzon’da böyle özel hatırada kalan çok önemli bir hizmet görecek hayırsever arzusunu bize ilettiler. Daha sonra prensip olarak dedikten sonra Kazım bey ve ekibi proje üzerinde tadilatlar yaptılar. Desteklerinden dolayı eski bakanımız Faruk Nafiz Özak’a da teşekkürlerimi iletiyorum. Proje alanı 11 bin metrekare. Burada zemin katta toplantı salonu çok amaçlı salon kafeterya yüzme havuzu ofisler kreş atölyeler ve çocuk oyun alanları var. Esas alan burası. 1. katta da fitness, atölyeler, sauna ve PDR olacak. Kadın danışma merkezi de kuruyoruz. Bodrum katta da depolar ve sığınak gibi hacimler var” diye konuştu.


PROJE NE ZAMAN BİTECEK?

Kazım Cengiz ise, “Trabzon bizim hayatımızda çok önemli bir yer teşkil etmiştir. Trabzon’da böyle bir eser kazandırma adına çok mutluyuz. Hayırlı olmasını dilerim. Hem ailem hem de beni mutlu edecektir. Önümüzdeki yıl bu zamanlar bitirmiş oluruz. Proje de çok güzel bir proje. Gerçekten çok beğendik. Yapmak ayrı bir keyifli” ifadelerini kullandı.

61saat

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

eşya depolama
uluslararası evden eve nakliyat
evden eve nakliyat
uluslararası evden eve nakliyat
sarıyer evden eve nakliyat
escort