Toyota’nın Mini Robotu Kirobo

0 15

Toyota, uzayda konuşan ilk robot olarak tarihe geçen Kirobo’nun bir insan avucuna sığacak kadar ufak bir versiyonunu geliştirdi.

İnsanlarla Dostluk Ediyor

İnsanların duygularını kavrayan ve onlarla dostluk eden Kirobo Mini, ayakta 34 cm oturduğunda ise 10 cm ebadında. İçerisindeki kamerayla insanların surat ifadelerini inceleme ederek onların duygularını kavramaya çalışan Mini robot Kirobo, bu ifadelere göre karşısındaki bireye insansı tepkiler veriyor. Kendi sesinin tonunu ve hareket stilini de konuştuğu bireye göre tanımlayan Kirobo Mini, sahipleriyle vakit geçirdikçe onların hoşlandıkları ve hoşlanmadıkları şeyleri de anımsıyor.

- Advertisement -

Kirobo Mini, kompakt ebatları sayesinde her yere basitlikle taşınabiliyor ve Bluetooth yoluyla uslu telefonlara bağlanarak da hakimiyet edilebiliyor. İnsanlara bir dost gibi davranmaya programlanan Kirobo Mini, onlarla olan yevmiye konuşmalarında ellerini ve başını oynatarak konuştuğu şahsın suratına bakıyor. Kirobo Mini, gelecek seneden itibaren Japonya’da 392 dolarlık maliyetiyle satışa sunulacak.

Her zaman alıcıların temennilerini karşılayan ve her zaman muhteşem arabalar yapmayı kasteden Toyota, Kirobo Mini’yi insanlara eş bir etkileşim kuracak biçimde geliştirdi. Toyota, Kirobo Mini ile insanların yaşama ve cemiyete daha fazla katılacaklarını öngörüyor.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

eşya depolama
uluslararası evden eve nakliyat
evden eve nakliyat
uluslararası evden eve nakliyat
sarıyer evden eve nakliyat
escort