TELEGRAM WHATSAPP’ IN YERİNİ Mİ ALIYOR ?

0 33

TELEGRAM  WHATSAPP’ IN YERİNİ Mİ ALIYOR ? 

 

Bu haftanın başlarında whatsapp’ın aldığı bir kararla ortalık karıştı. Konu whatsapp’in veri gizliliği ilkesinin değişmesiyle alakalı bir farklılığa gitmesiyle başladı. Telegram whatsapp’ın yerini mi alıyor ? 

 

Whatsapp aldığı bu kararla bütün tepkileri üzerine çekti. Böyle bir karar insanlar tarafından normal kaşılanmayabilir çünkü Whatsapp sürekli kullandığımız, çoğu zaman özelimizi paylaştığımız bir uygulama. 

 

Whatsapp’ın hepimizin hayatındaki yerini biliyoruz gün içinde sürekli kullandığımız. Uzun sohbet, arama ve mesajlaşmalarımızı yaptığımız bir uygulama. Çoğumuz günde belki bir kaç saatten fazlasını bu uygulamada geçiriyoruz.  

 

Normalde uçtan uca şifrelemeyle korunan mesajlaşma ve aramalarımız artık Whatsapp’ın aldığı kararla Facebook’a aktarılacak. Whatsapp’ın bu kararı çoğu kişide endişe ve panik ortamı oluşturdu. 

 

Telegram da böyle bir ortamı boş geçmedi tabiki. 🙂  

 

- Advertisement -

Twitter üzerinden yaptığı capsle whatsapp ve facebook’la dalga geçen telegram ortalık karışıkken bu durumdan fazlasıyla faydalanıyor. Telegram, Whatsapp benzerliğiyle bilinen bir uygulama.Durum böyle olunca ister istemez bazı sorular sorulmaya başlandı. Telegram whatsapp’ın yerini mi alıyor.?  

 

Twitter’ da whatsapp la dalga geçen telegram o meşhur süper kahraman capsi ni bu sefer süper kahramanların kafalarının yerine bir tarafa facebook diğer tarafa da whatsapp’ın logolarını koyarak baya sağlam bir ironi yapmış durumda.  

 

Telegram; Mesajlaşmanın yanında , görüntülü sohbet ve Vo ip hizmetleriylede onu direk whatsapp’a rakip hale getirmiş durumda 

 

Daha önce kullanıcılara Whatsapp bilgilerini Facebook’la paylaşmama seçeneği sunuluyordu. Fakat alınan bu kararla bu seçenek tamamen ortadan kalkmış durumda.  

Twitter da telegramın bu paylaşımında sonra çoğu kullanıcı telegramı savunurken bazılarıda whatsapp’ın aldığı kararı değiştirme ihtimallerini yorumladı. 

Çoğu kullanıcı telegramda ki emoji ve sohbette kullanılan zengin içeriklere değinerek bu konuda telegramın tamamen whatsappın önünde olduğunu dile getirdi. 

 

Durum ne olursa olsun alınan karar hepimizi sürekli hayatımızın içinde olan bu sosyal medya ve uygulamalar hakkında baya bir düşündürmüş durumda. Sosyal medya ve uygulamalar hayatımıza girerken ilk zamanlarda ücretsiz ve güvenilir diye reklamlar yaparak bizi kendine çekerken , sonradan alınan bu kararlarla herkesi düşündürmüş durumda.  

 

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

eşya depolama
uluslararası evden eve nakliyat
evden eve nakliyat
uluslararası evden eve nakliyat
sarıyer evden eve nakliyat
escort