SpaceX’in uzay taşıtı iniş sırasında patladı

0 13

Amerikan havacılık üreticisi ve uzay taşımacılığı sağlayan SpaceX’in Starship SN9 uzay taşıtı mahallî saatle 15:25’te Teksas’taki Boca Chica kuruluşundan fırlatıldı. Dünya’ya dönmeden evvel takribî 10 kilometre yüksekliğe erişen Starship iniş pistine erişmeden evvel karışık bir iniş manevrası hakikatleştirerek iniş pistine düştü ve patlamaya neden oldu.

- Advertisement -

Fırlatmanın ardından tasarlandığı gibi Dünya’ya dönmesi beklenen roket, gelecekteki misyonlarda uzaya yapılacak olan dünya atmosferinden geri dönüşü simüle etmek için yaptığı manevradan sonra iniş süratini yavaşlatamadı. Fırlatıldıktan takribî 6 dakika 26 saniye sonra iniş geçtiği sırada yere çarparak patladı.

ELON MUSK’TAN AÇIKLAMA GELDİ
SpaceX’in Ceo’su Elon Musk, şu anda çok fazla test uçuşu olduğunu ve arızaların beklendiğini belirtti.
SpaceX, roket fırlatma tanıtımından evvel web sitesinde yayınladığı bir gönderide, Starship için tehlikesiz bir iniş hakikatleştirmenin hem ehemmiyetini hem de güçlüğünü vurgulamıştı.
SpaceX’in daha sonra insanları Mars’a götürmek için planlanan Starship prototipini fırlatmak ve indirmek için başka bir teşebbüste bulunulması bekleniyor.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

eşya depolama
uluslararası evden eve nakliyat
evden eve nakliyat
uluslararası evden eve nakliyat
sarıyer evden eve nakliyat
escort