Sosyal Medya yeni reklam kuşağı oldu

0 18

Pandemi süreciyle beraber yarıyılın en popüler işi haline gelen influencer sektörüne adım atan sosyal medya fenomeni Yusuf Güney, artık işletmelerin reklam kampanyaları ve mahsul tanıtımları sosyal medya üzerinden yaptığını belirtiyor. Bu gidişatta Instagram gibi platformlar da reklam kuşağı gibi oldu diyen Yusuf Güney, köpeği ile beraber mekân tanıtımlarına ve açılışlarına gidiyor. Çok sevimli bir can arkadaşına sahip olan influencer Yusuf Güney, ona ailenin bir bireyi gibi bakıyor. Sevimli köpeğin yaşamına girdiğinden beri uğrun hep yanında olduğunu da özellikle belirtiyor.

Sosyal Medya Reklamları ile Takipçi Rakamı Çok Olan Kazanmaya Başladı

Facebook, Instagram, Twitter, Pinterest ve buna eş popüler sosyal medya ağları öyle geniş bir kullanıcı kitlesine erişti ki bu vaziyet ticaret yapanların da dikkatinden kaçmadı. Özellikle Instagram tam rakiplerini geride vazgeçerek milyarı aşkın aboneye sahip hale geldi.

Yapılan araştırmalar 54 milyon bireyin günde vasati 7 saat kadar internette müddet geçirdiğini gösteriyor. Bu bilgiler ışığında, reklam ve öteki tanıtım sektörlerinin de bu sosyal ağlara kayması gayet natürel ve doğru bir adımdır.

Şahsi blog, şirket, işletme, mahsul tanıtımı, şöhretli adlar bir hayli değişik alandan şahıs Instagram gibi sosyal ağlarda bir hayli kullanıcıya erişebiliyor. Televizyon reklamlarına milyonlarca reklam bütçesi ayıran firmalar artık yatırımlarını sosyal medyaya kaydırmaya başladı.

Peki, neden bir Influencer’a lüzumunuz var? Sosyal medya uzmanı lüzumunuz olmadığına inanıyorsanız bir kere daha düşünün. Instagram üzerinden tanıtım ve reklam yapmak size kolay gelebilir ama işin perde artta belirsiz çok özellik var. Tanıtım yapacağınız mahsul kimlere hitap ediyor? İnternetten veya Instagram’dan satın alma operasyonu yapan bireyler kimler? Hangi yaş aralığına paylaşımlar yapmalıyım? Düşük bütçe ile daha fazla şahsa nasıl mahsullerimi tanıtabilirim?

- Advertisement -

Yukarıyadaki suallerin kimilerine yanıt veriyor olabilirsiniz ama eminiz ki öğrenmediğiniz çok şey var. Misalin: Bir ölçü reklam bütçesi ayırdınız, yaptığınız satışlar ile ayırdığınız reklam bütçesi sizi tatmin etmedi, ne yapacaksınız? İşte bu noktada bir Influencer’a lüzumunuz var. Ayırdığınız bütçeden daha düşük ölçülere daha fazla şahsa ulaşım sağlayarak satışınızı artırmaya destekçi olacak şahıs sosyal medya uzmanıdır.

Instagram’da paylaşmak istediğiniz görsellerin tertip edilmesi, yaftaların doğru kullanımı, doğru yerlerde yapılacak paylaşımlar, marka öğrenilirliğinin artırılması… Tam bu operasyonları ve daha aşırısını sosyal medya uzmanı ile yapabilirsiniz. Fertsel olarak yapacağınız operasyonlar boşa zaman ve para tüketmenize neden olur. Zira rakipleriniz Influcer ile çalışarak cirolarını her geçen gün artırıyorlar.

“Günümüzde özellikle pandemi yarıyılında reklamlar sosyal medyada yaygınlaştı. Zira bu yarıyılda vasati internette geçirilen 7 saatlik vakitte ve şahıs rakamından fantastik bir çoğalış oldu. Hatta market alışverişini dahi internetten yapan insanların rakamında ciddi bir yükseliş grafiği var. Bu vaziyet takipçi rakamı çok olan insanların reklam suratı ve marka elçisi olmasına neden oldu. Bu sayede maksat kitlelerine erişme mevzusunda nokta atışı yapan işletmeler ve influencerlar karlı çıktı” biçimindeki açıklamalarıyla Yusuf Güney, bu alandaki fırsatı görüp değerlendiren pek çok teşebbüsçüden biri olarak Instagram platformunda @yusufguney olarak yer almaktadır.

Köpeği ile beraber sürüklediği kısa videoları 300 bin şahıs tarafından izlenen DJ Yusuf Güney, 1997 Ordu Fatsa doğumludur. Web siteleri için grafik tasarımı, yazılım ve müessesesel portal  çalışmaları yürüten aynı zamanda da bilişim uzmanı olan genç teşebbüsçü işinin öteki bir kolu olan Instagram tanıtımlarında da çok fazla yol almış vaziyettedir.

Gelecek İnternette

Geleceğin internette olduğunu ifade eden Influencer Yusuf Güney, “İnternet gelecekte hemen her türlü faaliyetin yapılabildiği bir alan haline gelecektir. Bugün dahi bankacılık operasyonları, alışveriş, eğitim vb. operasyonlar için hayal dahi edemeyeceğimiz kadar uygulama geliştirildi. Gelecekte bunların arttığını düşündüğümüzde hemen her işimizi burada yapabileceğiz” biçimindeki ifadeleriyle gelecekte internetle yapılabilecekler mevzusuna da sarihlik getirdi.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

eşya depolama
uluslararası evden eve nakliyat
evden eve nakliyat
uluslararası evden eve nakliyat
sarıyer evden eve nakliyat
escort