Sony’den radikal karar

0 18

Kârlılık oranını artırmak için yeni adımlar atmaya hazırlanan Sony’nin yeni taktiği belirli oldu

Geçen sene bir grup siber korsan tarafıından hack’lenen Sony Pictures’tan elde edilen bazı özel yazışmalar sayesinde Sony’nin müzik ünitesini satmak için görüşmeler yaptığı ortaya çıkmıştı. Bu satışı hakikatleştirmeyen firma, yeni bir strateji çizmiş gidişatta.

2012’de vazifeye gelen ve ilk iş olarak şahsi bilgisayar kısmı Vaio’u satan CEO Kazuo Hirai, firmanın bazı departmanlarının Sony’nin sahip olacağı iştiraklere devretmeye hazırlanıyor.

- Advertisement -

Karlılık oranını artırmak için radikal kararlar alan CEO Kazuo Hirai dün firmanın yatırımcılarına yaptığı konnuşmada Sony’nin Video ve Ses kısımlarında firmanın kontrolünde olacak bir ortaklığa gidileceğini duyurdu.

Firmanın mali yablosu araştırıldığında en çok PlayStation reyin konsolu ve iPhone’lar için üretilen mataryellerden kar edildiği görülüyor. Firmanın değişik mahsullerinin karlılık oranı ise çok parlak değil.

Hirai ise bu vaziyeti değiştirmek için yeni bir yapılanmaya gidildiğinin altını çiziyor. Firma bu emel yönünde aralarında reyin, tv ve uslu telefon olan  üç ana iş kollarına ağırlık verecek.

 

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

eşya depolama
uluslararası evden eve nakliyat
evden eve nakliyat
uluslararası evden eve nakliyat
sarıyer evden eve nakliyat
escort