Samsung M20 Özellikleri

Samsung M20 Özellikleri 

1938 yılında Güney Kore’de kurulan Samsung, beyaz eşya ve bilgisayar gibi teknolojik ürünlerin yanı sıra piyasaya sunduğu Samsung Galaxy M20 gibi akıllı telefonlar ile de tüketicilere ulaşmayı başarıyor.  Samsung M20, akıllı telefon modellerini geliştirerek cihazlara yeni özellikler eklemeye devam ediyor. 

Samsung M20 Özellikleri 

Teknik özellikleri ve tasarımı ile kullanıcılara her zaman daha fazla işlevsellik sunan Samsung M20 özellikleri şu şekilde sıralamak mümkün: 

  • Ağırlık ve boyut: 186 gr ağırlığı ve 6,3 inç’lik ekranı ile hafif ve işlevsel bir özellik sergileyen cihaz, tüketiciler tarafından daha çok tercih ediliyor. Ürün ayrıca, 156,4 mm’lik boy, 74,5 mm’lik en ve 8,8 mm’lik kalınlığa sahip. Yuvarlak olan kenar kısımlar cihazın ele yerleşmesini sağlıyor ve avuç içinde sağlam tutuş hissi veriyor. 

 

  • Samsung Galaxy M20 özellikleri arasında cihazın sensörleri arasında Jiroskop, pusula, yakınlık sensörü ve ivme ölçer bulunuyor. Nano SIM kart ile çalışan Samsung M20, birden fazla hatla çalıştırılamıyor. 

 

  • Cihazın sağ tarafında ses kontrol ve güç düğmeleri, sol tarafında sim/microSD kart çekmecesi, alt kısımda USB-C portu, LED flash, hoparlör ve kulaklık var. Arka kısımda parmak izi okuyucu ve dikey olarak konumlandırılmış çift kamera bulunuyor. 

 

  • Ekran Çözünürlüğü: Samsung M20, 1080 x 2340 piksel ekran çözünürlüğü ile üst seviye görüntü kalitesi sunuyor.  6.3 inç’lik PLS TFT ekranı olan Samsung Galaxy M20, su damlası çentikli bir ekranla kullanıcı karşısına geliyor. PLS ekranı renk, parlaklık ve kontrast gibi noktalarda çok iyi. Ayrıca çerçevesiz ekran tasarımı telefonun ön yüzeyinin neredeyse tamamen ekran gibi görünmesini sağlıyor. 

 

  • Depolama: Cihazda yer alan 32 GB’lık depolama kapasitesi, her çeşit görsel ya da metin dosyaların rahatlıkla depolanmasını sağlıyor. 64 GB’a kadar artırılabilir hafıza seçeneği sunan Samsung M20, görsel ya da yazılı dosyalar için daha fazla depolama alanı oluşturuyor. 

 

  • Malzeme: Gövde ve kapak malzemesi plastik olan cihaz hafif yapısıyla öne çıkıyor. Arka kısmı koruyan ve telefonun iç parçalarının zarar görmesini engelleyen sert plastik çerçeve darbelere karşı dayanıklılık sunuyor. Gövdesinde Mat polikarbonat malzeme kullanılan telefonun, kullanıcılar için siyah, beyaz ve mavi olmak üzere 3 renk seçeneği mevcut. 

 

  • Suya Dayanıklılık: Ürünün suya karşı dayanıklılığı bulunmadığından, ıslak hava koşullarında kullanılmaması ve doğrudan suya maruz bırakılmaması gerekiyor. 

 

  • Yazılım ile alan derinliği sağlanabiliyor. Yazılım, canlı odaklı çekilen fotoğrafların derinlik uygulamasında oldukça başarılı.  Çift kamera kullanımıyla canlı odaklama özelliğinden yararlanma imkanının yanı sıra, arka planı bulanık fotoğraflar da çekilebiliyor. Aynı durum ön kamera için de geçerli. 

 

  • Samsung Galaxy M20, 5000 mAh batarya gücü ile kullanıcılara uzun süreli kullanım olanağı tanıyor. Type-C hızlı şarj özelliği ile kısa sürede gereken şarj seviyesine ulaşan cihaz, kullanıcıya 29 saatlik konuşma ve 100 saat müzik dinleme imkanını sağlamasının yanı sıra zamandan da tasarruf ettiriyor. 

 

Ses Çıkışı 

Samsung Galaxy M20 özellikleri ses çıkışı bakımından incelenecek olursa; telefonun multimedya performansına ilişkin olarak, Galaxy M20’de Dolby Atmos, ekran yansıtma, FM-Radyo, gürültü önleyici, 2 mikrofon, Infinity-V Display ve Samsung Smart View desteği verildiği söylenebilir. 3,5 mm’lik jak girişi ile farklı marka kulaklıklarla çalışabilen telefonun sağ tarafta güç ve ses butonları sol tarafta ise SIM kart ve microSD kart çekmecesi bulunuyor. MicroSD kart yuvasına ise 512 GB kapasitesine kadar olan kartları takılabiliyor. Kablosuz kulaklık kullanmayı sevenlere yönelik aptX ve Bluetooth 5 desteği bulunuyor. Galaxy M20’nin alt kenarında USB-C Port’u ve Port’un yanında hoparlör mazgalı görülebilir. Tek hoparlör destekli olan telefon, kutu içeriğinde kendi kulaklığını da bulunduruyor. 

Aksesuar 

Samsung Galaxy M20 özellikleri incelendiğinde aksesuarlar göze çarpmaktadır. Aksesuarlar telefona adeta ayrı bir zenginlik katmıştır. Hızlı hareketleri kolayca yakalayabilen ana kamerası ile uzak ve yakın mesafeler arasında kolaylıkla geçiş yapmaya olanak tanıyor. Farklı filtre özellikleri, çekim modları, HDR özelliği ve 13 MP’lik kamerasıyla oldukça kaliteli fotoğraflar sunmayı başarıyor. Telefon, 30 karelik video çekimine ve 60 kare Full HD video kaydına izin veriyor. Telefonun arka yüzünde çift kamera, ön yüzde ise çentikli alanda tek kamera bulunuyor. Ön kısımda bulunan 8 MP çözünürlük özelliğine sahip olan ön kamera f 2.0 diyaframıyla oldukça işlevsel.  Arka taraftaki birinci kamera f/2.2 diyaframlı 5 MP, ikinci kamera f/1.9 diyaframlı 13 MP ana kameradan oluşuyor ve 120 derecelik ultra geniş açılı fotoğraflar çekebiliyor. 

Performans 

Samsung M20 özellikleri performans açısından tam bir verim sağlar. 3 GB RAM’i ve 8 çekirdekli işlemcisi ile yaklaşık 20 farklı uygulamaları aynı anda sorunsuzca çalıştırabilen Samsung M20, en güncel oyunlardan en yoğun uygulamalara kadar her türlü dosyanın hızlı bir şekilde açılabilmesine ve çalıştırabilmesine olanak tanıyor. 

Telefonda 8 çekirdekli Exynos 7904 sistem çipi var. 14nm FinFET üretim sürecinin eseri olan bu işlemci, 8 çekirdekli yapıda. Bu çekirdeklerin ikisi 1.8 GHz frekanslı Cortex-A73 ile çalışırken, diğer 6 çekirdek de 1.6 GHz frekanslı Cortex-A53 ile çalışıyor.  İşlemcinin 8 çekirdekli bir yapıda olmasının yanı sıra çekirdek boyutlarının da minimal düzeyde tutulması işlem performansına katkı sağlıyor. İşlemci çekirdeklerinin 14 mm düzeye indirgenmesi sayesinde en zorlu işlemler esnasında dahi işlemci ısısının soğutma sistemiyle stabil durumda tutulması ve bu sayede olası problemlerin önüne geçilmesi kolaylaşıyor. 

 

Güvenlik 

Samsung M20 özellikleri güvenlik açısından incelenecek olursa; cihazın ekranı kapasitif dokunma özelliği sayesinde MultiTouch ve InCellTouch gibi özelliklerin işlevselliğini mümkün hale getiriyor. Ayrıca cihazda bulunan parmak izi sensörü, tek hareketle cihazı etkin hale getirme, kilitleme ya da güvenli hale getirme gibi işlemlere de olanak tanıyor. 

Telefonun arka bölümünde yer alan parmak izi okuyucusu 2 saniyeden daha az bir süre içerisinde parmak taraması yaparak ekran kilidinin açılmasını sağlıyor. Güvenlik konusuna özellikle dikkat eden Samsung M20, parmak izi okuyucusuna ek olarak yüz tanıma sistemini de kullanmayı tercih ediyor. Ön kamerada bulunan sensörler sayesinde kullanıcının yüzünü tanıyarak ekran kilidini açan telefon, veri güvenliğini garanti ediyor. 

 Ara Yüz 

Samsung M20 özellikleri sayılırken ara yüz unutulmamalıdır. Samsung M20 kullanıcıya Android 8.1 Oreo ve Experience 9.5 ara yüzü ile ulaşıyor. Galaxy M20, ilk açıldığında uygulama çekmecesiz bir ara yüzle karşılaşılıyor. Kullanıcı isterse uygulama çekmecesini geri getirebiliyor. Bunun için ‘Ana Ekran Ayarları’ndan ‘Uygulamalar Tuşu’ ayarının yapılması gerekiyor. Ayrıca kullanıcı isterse ekranın altındaki navigasyon çubuğunu özelleştirebilir veya tamamen ortadan kaldırılabilir. Aranan pek çok uygulamaya, ekran yukarı doğru kaydırıldığında kullanıcının karşısına çıkan ekrandaki arama satırı kullanılarak ulaşılabilir. 

Galaxy serisi telefon içerisinde bulunan Mali-G71 MP2 grafik biriminin sağlamış olduğu destekle en yüksek detaylara sahip mobil oyunları dahi yüksek çözünürlüklerde oynanabiliyor. Oyunları bir araya toplayan Game Launcher da mevcut. Grafik birimi, ana işlemcinin ağır yük altında kaldığı işlemler esnasında işlem yükünü ana işlemciden devralarak telefonun stabil hız ile çalışmasını ve çoklu işlemlerin donma ve kasma gibi sorunlar oluşmadan yapılabilmesini sağlıyor. Yardımcı işlemci de hız desteği konusunda mükemmel bir performans gösteriyor. 

Samsung M20 özellikleri, ses çıkışı, aksesuar, güvenlik, performans ve ara yüz özellikleri incelendiğinde cihazın tasarımından daha çok işlevsellik ve güvenliğine önem verildiği anlaşılıyor. Cihazın teknik özellikleri, pratik ara yüzü ve güvenliği her zaman için tüketici tercihlerinde daha önemli rol oynuyor. 

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

eşya depolama
uluslararası evden eve nakliyat
evden eve nakliyat
uluslararası evden eve nakliyat
sarıyer evden eve nakliyat
escort