Netflix, Android Uygulaması İçin ‘Uyku Giderekicisi’ Özelliğini Test Ediyor

0 11

Amerika Birleşik Devletleri merkezli dijital yayın devi Netflix, değişik platformlardaki uygulamalarını geliştirmek için yeni özellikler test etmeye devam ediyor. Gelen son bilgilere göreyse işletme, yatmadan evvel birkaç kısım izlemek isteyen veya bir şeyler izlerken yatakalanları hoşnut edecek yeni bir özelliği Android uygulamasında test ediyor.

‘Uyku Giderekicisi’ ismi verilen bu özellik, isminden de anlaşılacağı üzere kullanıcının bir saat aralığı tanımlamasına ve bu zaman sona erdiğinde oynatılan medyanın durdurulmasına imkân sağlıyor. Netflix kullanıcıları, oldukça kolay ama kullanışlı olan bu özelliği uzun zamandır bekliyordu.

Netflix, ‘Uyku Giderekicisi’ özelliğini tüm platformlara getirebilir:

netflix

Netflix’in Android uygulaması için henüz test safhasında olan ‘Uyku Giderekicisi’ özelliği emin rakamda kullanıcının karşısına çıkartılıyor. Teste dahil edilen kullanıcıları video izlerken bir saat sembolü karşılıyor ve değildiğinde 15, 30 veya 45 dakikalık bir zaman ayarı alternatifi sunuyor. Bu zaman sona erdiğinde ise uygulama videoyu oynatmayı durduruyor.

The Verge tarafından aktarılana göre Netflix, test galibiyetli olur ve kullanıcılar bu özelliği beğenirse özelliği öteki makineler için de sunabilir. Bununla beraber yeni özelliğin şimdilik sadece erişkin profillerinde kullanılabildiğini de belirtelim.

Netflix’in bu yeni özelliğiyle beraber kullanıcılar, hem sabah boş bir pille karşılaşmamış olacak hem de bir dizide nerede kaldığını daha basit takip edebilecek. Bu açıdan bakıldığında özelliğin kullanıcıların geneli tarafından beğenileceğini söyleyebiliriz.

Peki, siz Netflix’in yeni özelliği hakkında neler düşünüyor musunuz? Bu özellik aygıtınız için yayınlansa kullanır mıydınız? Fikirlerinizi yorumlar kısmından bizimle paylaşabilirsiniz.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

eşya depolama
uluslararası evden eve nakliyat
evden eve nakliyat
uluslararası evden eve nakliyat
sarıyer evden eve nakliyat
escort