Murat Can Ünverdi’den sosyal medyada markalaşma tüyoları

0 11

Ülkemizde sosyal medya kullanımı oldukça alaka görürken hemen hemen herkesin bir hesabı bulunuyor. Sosyal medyanın bu denli etkin kullanılması yeni teşebbüsler için de büyük bir uğur teşkil ediyor. Markalar ve teşebbüsçüler tesirli sosyal medya kullanımı ile beraber istedikleri maksat kitleyi oluşturabilirler. Sosyal medya kullanılarak markalaşma olabilir mi? Yeni Medya İşletmeler Grubu CEO’su Murat Can Ünverdi bu suali cevapladı.

“Maksat kitleleri ile duygusal bir bağ kurmada ehemmiyetli bir yol kat edebilir”
“Şahsi ve müessesesel olarak herkes sosyal medya öğrenilirliğini çoğaldırmalıdır” diyen Murat Can Ünverdi, “Sosyal medya öğrenilirliği çoğaldırılarak online alışverişler daha muhtemel kılınabilmektedir. İnternet ve doğru sosyal medya kullanımı ile beraber var olan markalar ve var olacak markalar için büyük bir uğur olarak görülebilir. Markalar, doğru sosyal medya kullanımları ile marka bilinirliklerini çoğaldırabilir ve maksat kitleleri ile duygusal bir bağ kurmada ehemmiyetli bir yol kat edebilir” biçiminde konuştu.

- Advertisement -

“Markanıza uygun bir öykü seçin”
Ünverdi, doğru bir sosyal medya kullanımını şöyle açıkladı: “Sosyal medya mecralarında markanızı doğru bir biçimde konumlandırın. Markanıza uygun bir öykü seçin. Markanız ile maksat kitle arasında duygusal bir bağ kurmayı kastedin. Bu safhaları bitiren her marka doğru bir biçimde konumlandırıldığında kuşkusuz markalaşma hayal olmayacaktır. Büyüyen ve çoğalan sosyal medya kullanımı ile insanların en çok dikkat ettiği şey kuşkusuz orijinallik. Markalar değişik işlerin dışında kendilerini konumlandırarak doğru zamanda doğru alanda yer alarak güçlü kısımları bitirebilir”.

“Maksat kitlenize emin olduğunuzu ispatlamanız gerekecek”
Ünverdi, konuşmasını şöyle bitirdi: “Büyüyen teknoloji dünyası ile beraber insanların güvenini kazanmakta oldukça ehemmiyetli. Online civarları doğru bir biçimde kullanan şahıslar kadar yanlış biçimde kullananlarda mevcut. Bu süreçte maksat kitlenize emin olduğunuzu ispatlamanız gerekecek. Sosyal medyayı faal kullanmak bu alanda oldukça ehemmiyet talep ediyor. Maksat kitleleriniz ile aralıksız olarak etkileşimde olarak, maksat kitlenizle iletileşerek bu süreçte insanların sual işaretlerini rahat bir biçimde giderebilirsiniz”.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

eşya depolama
uluslararası evden eve nakliyat
evden eve nakliyat
uluslararası evden eve nakliyat
sarıyer evden eve nakliyat
escort