MSI’dan dokuz yeni oyuncu dizüstü bilgisayarı MSI tarafından CES 2021’de tanıtılan oyuncu dizüstü bilgisayar modelleri sonunda karşımıza çıktı. Ekipmansal…

0 26

MSI’ın 35. senesine özel olarak geliştirdiği MSI GE76 Raider & Dragon Edition Tiamat, özel bir tasarıma sahip. Tiamat ilk olarak MSI sanal aktifliği olan MSIology ile karşımıza çıktı. Model ismini Babil mitolojisinde tüm yaradanların anası olarak görülen Ejderha Tiamat’tan ismini alan model, özel bir ejderha kabartmasına sahip.

GE76 Raider & Dragon Edition Tiamat özellikleri

Harekâtçı tarafında Intel 10. jenerasyon Core i9-10980HK ile gelen dizüstü bilgisayar, 17,3 inç ekran büyüklüğüne sahip. Modelin UHD ve FHD olmak üzere iki ayrı çözünürlük alternatifi bulunuyor. Tiamat, RAM olarak ise DDR4 teknolojisine sahip 64 GB RAM ile donatılmış gidişatta.

Grafik kartı olarak ise GeForce RTX 3080 ve RTX 3070 modelleri bu üst seviye operasyoncuya eşlik ediyor. Bu yeni grafik kartları 2. jenerasyon RTX mimarisi olan Ampere sayesinde daha yüksek performans kıymetleri sunuyor.

- Advertisement -

 

MSI, Intel ve Nvidia ile yaptığı işbirliği sayesinde CPU’nun grafik operasyoncuya bütün ulaşımını sağlayan Resizable Bar teknolojisi ile karşımıza çıkıyor. Bu teknoloji sayesinde FPS kıymetleri yüzde 5 ile 10 arasında çoğalış gösteriyor.

Wi-Fi 6E standardına sahip olan model, soğutma için de GE serilerinde kullanılan MSI Cooler Boost 5 ile karşımıza çıkıyor. Bu sistemde 6 soğutma borusu ve 2 fan oyuncu dizüstü bilgisayarınızın çok daha istikrarlı bir ısıda çalışmasını ve süratle soğumasını sağlıyor.

Klavye tasarımı ise Steelseries tarafından yapılmış olan MSI GE76,  besbelli hatlı tasarımı ve altın renginde ayrıntılarıyla öne çıkıyor.

1 2 3 4

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

eşya depolama
uluslararası evden eve nakliyat
evden eve nakliyat
uluslararası evden eve nakliyat
sarıyer evden eve nakliyat
escort