Moda’da Giyilebilir Teknoloji Devrimi

0 12

Giyilebilir teknoloji moda ile birleşti

Intel Ar-Ge Merkezi’nde uslu yongalarla geliştirilen tasarımlar yaratan Ezra-Tuba Çetin’in İlkbahar/Yaz 2015 Haute Couture koleksiyonu “BEGINNING” 20 Kasım Perşembe, saat 20:00’da Lütfi Kırdar Kurultay Merkezi’nde…

2006’dan bu yana Paris ve Milano gibi modanın başşehirlerinde hazır giyim ve couture koleksiyonlarını sunmakta olan Ezra -Tuba ÇETİN, couture markaları “ezra+tuba Atelier”in İlkbahar/Yaz 2015 Couture koleksiyonunu moda severlerin alkışına sunmaya hazırlanıyor.

20 Kasım Perşembe günü saat 20:00’da Lütfi Kırdar Kurultay Merkezi’nde hakikatleşecek olan defileyi 3 gün sürecek olan “Fashionist” Ağabeye, Gelinlik ve Damatlık Fuarı takip edecek.

- Advertisement -

İlkbahar/Yaz 2015 koleksiyonlarında, giyilebilir teknolojiyi yaratmak ve kendi tasarımlarına us katabilmek emeliyle Intel Ar-Ge Merkezi’nde uslu yongalarla geliştirilen tasarımlar yaratan Ezra-Tuba Çetin, yakın gelecekte günlük yaşamımızın içerisinde yer alacak “Giyilebilir Teknoloji” ile Türkiye’de bir ilke imzalaydılar.

EZRA-TUBA, INTEL VE ASUS iş birliği ile yaşama geçirilen “Moda ve Teknoloji” projesinin son ayağı olan “BEGINNING” koleksiyonundaki her parça özel olarak planlanıp, Teknoloji ile birleştirilerek yine açıklandı. Özel dokuma kumaşlar ile ipek ve taş harekâta ayrıntılardan oluşan koleksiyonun tasarım evresinin ardından el işlemelerinin uygulanması 6 ay sürdü. Defilede, bir kelebeğin kanat çırpmasıyla tüm dünyanın değişebileceği ve geleceğin teknoloji ile şekillenip modanın da bu mutasyona ayak uyguracağı vurgulandı. Koleksiyonda yer alan bazı parçalar ise INTEL uslu yonga dayanağı ile hareket eden, beden ısısını ve hava gidişatını idrak eden geleceğin teknolojik elbiseleri biçiminde planlandı. 

Ezra-Tuba Çetin: “Yaşama geçirdiğimiz “BEGINNING” koleksiyonu ile “Moda ve Teknoloji” yolculuğumuzun başlangıcı olan tasarım öykümüzü anlatıyoruz”

2015 İlkbahar-Yaz sezonu için hazırladıkları “BEGINNING” koleksiyonu ile teknoloji des-tekli tasarımlarının başlangıç öyküsünü anlatan şanlı Türk modacılar Ezra-Tuba Çetin, koleksiyon ile alakalı olarak şunları söyledi: “Artık tasarım süreçlerimizde ileri teknoloji kullanıyoruz. Tasarımlarımızda bize esin kaynağı olan her anı, her mekânı, her objeyi tutup anında çizgilerimize yansıtıyoruz ve bu bizi değişik kılıyor. Intel ve Asus ile başlattığımız iş birliği neticesinde “Moda ve Teknoloji”nin yaşamımızın ne kadar içinde olduğunu bir defa daha vurgulamış olduk. Biz tasarımlarımızda teknolojiden hiçbir zaman bırakamıyoruz. Defilede Asus Zenfone telefonlarla hazırlanan viral videolar ise Youtube ve televizyon kanallarında yayınlanmaya hazırlanıyor. INTEL ve ASUS ile teknolojiyi yaşamımızın her anına yerleştirdik, gelecek projelerimizle beraber her anımızı paylaşmak ve üretmeye devam etmek istiyoruz”

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

eşya depolama
uluslararası evden eve nakliyat
evden eve nakliyat
uluslararası evden eve nakliyat
sarıyer evden eve nakliyat
escort