Microsoft, Yeni Aktüellemesi ile Windows 10’a Yeni Bir ‘Yapıştırma’ Alternatifi Getirdi

0 7

Microsoft, dün Windows 10 için 2021’in ilk büyük aktüellemesini yayınladı; 21H1. Güvenlik iyileştirmeleri, kusur düzenlemeleri ve bazı minik yenilikleri birliktesi getiren aktüellemede rutin kullanımda karşımıza çıkacak büyük bir yenilik yer almıyor.

Microsoft da açıklamalarını bu güzergahta yaptı ve büyük yeniliklerden ziyade performans odaklı bir aktüelleme hazırladıklarını açıkladı. Tüm performans geliştirmelerinin yanında gelen minik yeniliklerden biri ise panoda bulunan yeni bir yapıştırma alternatifi.

Panoda yer alan kopyalanmış metinler için ‘Metin olarak yapıştır’ alternatifi:

Windows tuşu

Windows 10 21H1 versiyonunda kullanıcılar, arka arkaya kopyaladıkları metinlerin yer aldığı panoda artık ayrıca ‘Metin olarak yapıştır‘ alternatifini görecekler. WIN + V kısayolu ile erişebileceğiniz panoda, arka arkaya kopyaladığınız ancak yapıştırmadığınız metinleri görebiliyorsunuz. Ancak bu panoda metinlerin üzerinde yer alan menüde şu an için sadece ‘Sil’ ‘Değişmezle’ ve ‘Tümünü pakle’ alternatifleri yer alıyor. Yeni versiyon ile beraber kullanıcılar pano üzerinden ayriyeten ‘Metin olarak yapıştır’ seçeneğine de erişebilecekler. 

Windows 10 21H1 versiyonu şu an için sadece Insider programına dahil olan kullanıcılar için kullanıma sunulmuş vaziyette. Şayet Windows Insider programına henüz katılmadıysanız ancak Windows için sunulan aktüellemeleri test eden ilk grup arasında yer almak istiyorsanız buraya tıklayarak Windows Insider programına katılabilirsiniz.

Ayrıca Windows 10 21H1 ile gelen değişik yeniliklere göz atmak için de buraya tıklayarak mevzuyla alakalı haberimize erişebilir, aktüellemenin ayrıntılarına erişebilirsiniz.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

eşya depolama
uluslararası evden eve nakliyat
evden eve nakliyat
uluslararası evden eve nakliyat
sarıyer evden eve nakliyat
escort