Microsoft, Windows 10 Enterprise Servis Zamanını Kısaltıyor

0 16

Microsoft Office tarafında yapılan farklılıklar neticesinde daha evvel kısaltılan servis süreci, Windows 10 Enterprise LTSC içinde yapıldı. Kullanıcıların geri dönüşleri neticesinde kimsenin 10 sene süresince Windows yardımına lüzumu olmadığı gözlemlendi.

Microsoft Windows 10 LTSC için 10 senelik dayanak sunuyordu. Özellikle konut kullanıcılarının 10 sene süresince Windows dayanağı ve aktüellemesine lüzumu olmadığı mevzusundaki geri bildirimleri ve Office mevzusunda daha evvel yapılmış servis aktüellemesi sebebiyle LTSC 10 seneden 5 seneye düşürüldü.

Windows 10 IoT Enterprise LTSC dayanağı statik kaldı

Windows 10 IoT Enterprise

Bununla birlikte profesyonel emellerle kullanılan daha çok müessesesel işletmelerin kullandığı IoT Enterprise kullanıcıları ise 10 sene süresince LTSC dayanağı almaya devam edecekler.  Microsoft Windows’un 10 sene süresince aynı işletim sistemi kararlılığında olmadığını göz önüne alınca Windows 10 için 10 senelik bir Takviyeyi De kulağa oldukça “pazarlamasal” gelebilir.

Windows 10 Enterprise, daha çok fertsel kullanımlar için olduğundan dolayı ve Free-Dos aygıt satışının da hala dünyada çok düşük seviyelerde olduğu göz önüne alındığında, reelinde her alınan bilgisayarla yeni bir lisans satıldığı için Windows versiyon yükseltmeleri, sıkça PC farklılığı yapan kullanıcıları çok fazla etkilemeyecektir. Windows 10 Enterprise lisans yatırımı yapan kullanıcıların tepkileri ise henüz gelmedi ama bu mevzuda ciddi şikayetler alınması bekleniyor.

Sizler bu mevzuda ne düşünüyorsunuz? Yorumlarda bizimle paylaşır mısınız?

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

eşya depolama
uluslararası evden eve nakliyat
evden eve nakliyat
uluslararası evden eve nakliyat
sarıyer evden eve nakliyat
escort