Microsoft, Windows 10 21H1 Aktüellemesini Duyurdu: İşte Yenilikler

0 5

Amerika Birleşik Devletleri merkezli teknoloji devi Microsoft, Windows 10 21H1 versiyonunu resmen duyurdu. İşletmenin fotoğrafı internet sitesinde yapılan açıklamalara göre bu versiyon, evvelki versiyonlarda olduğu gibi bazı yeni özelliklerin yanı gizeme, güvenlik iyileştirmeleri ve performans çoğalışı gibi taahhütlerde bulunuyor. Ancak bu taahhütlerle beraber onlarca yeni kusurun ortaya çıkabileceğini de unutmamak gerekiyor.

Microsoft tarafından yapılan açıklamalara göre Windows 10 21H1 versiyonu, Windows 10 20H2 aktüellemesinde olduğu gibi süratli aktüelleme tecrübeyi sunacak. Böylece kullanıcılar, aktüelleme için uzun süreli bekleme yapmayacaklar. Windows 10 20H2 aktüelleme süratinin alıcılar tarafından da sevildiğini belirten Microsoft idareyicileri, bu uygulamayı sürdüreceklerini söylüyor.

Windows 10 21H1, hangi özelliklere sahip olacak?

Windows 10 21H1

Microsoft’un yaptığı açıklamalara göre Windows 10 21H1, fantastik bir yenilik getirmeyecek. Hatta işletmenin bahsettiği yeni özellikler, günlük kullanıcılar için hiçbir şey ifade etmeyecek gibi görünüyor. Ancak Microsoft’un aktüelleme mevzusundaki kararlığı ve her yarıyıl için yeni ve oranla büyük bir aktüelleme sunuyor oluşunun gerçekten de takdire şayan olduğunu söylemek gerek. 

Windows 10 21H1 için açıklanan özellikler ise şu biçimde;

Seans açma sırasında parola ve PIN’leri ortadan kaldıran Windows Hello, artık çoklu kamera takviyesine sahip olacak. Kullanıcılar, parmak iziyle seans açmaya aynen devam ederken, surat tanıma özelliği için bilgisayarın dahili ya da harici kameralarını zannedilen olarak tanımlama seçiminde bulunabilecekler. Windows Defender Application Guard, birtakım optimizasyon harekâtlarına sahne oldu. Uygulamanın performansı artırıldı. Windows İdare Araçları’ndaki “Grup Prensibi Hizmeti“, uzaktan çalışmaya ait uygulamaları daha fazla destekleyecek biçimde yine tertip edildi.

Windows Hello

Windows Insider kullanıcıları, yeni versiyonu keşfetmeye başlayabilirler

Microsoft, aktüellemeleri kullanıcılara sunmadan evvel, “Insider” programına dahil olan kullanıcıların bu versiyonları test edebilmesini sağlıyor. Windows 10 21H1 için de aynı süreci devam ettiren firma, bugün haysiyetiyle sunulacak aktüellemeler ile Windows Insider kullanıcılarının, Windows 10 21H1 versiyonunu kullanmaya başlayacaklarını açıkladı.

Şayet sizler de Windows Insider programına dahil olmak ve işletim sisteminin en yeni özelliklerini test etmek isterseniz, burada bulunan irtibatı kullanabilirsiniz.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

eşya depolama
uluslararası evden eve nakliyat
evden eve nakliyat
uluslararası evden eve nakliyat
sarıyer evden eve nakliyat
escort