Microsoft, Visual Studio Code’un Ocak 2021 Aktüellemesini Yayınladı

0 6

C++, C#, PHP, Python, HTML, CSS ve Java gibi en popüler diller dâhil bir hayli yazılım dilini destekleyen Visual Studio Code, senelerden beri pek çok yazılım geliştiricisinin yuvası konumunda bulunuyor. Visual Studio Code, kumpaslı olarak aldığı aktüellemelerle çok daha iyi bir tecrübe vadetmeye de devam ediyor.

Microsoft, bugün Visual Studio Code’un sunduğu tecrübeyi daha üst seviyelere taşıyan yeni bir aktüelleme daha yayınladı. Ocak 2021 aktüellemesi versiyon 1.53 olarak yayınlanan aktüelleme, popüler kod tertip edicisine bazı ehemmiyetli yenilikler getirdi. Bu yenilikler arasında web geliştiricilerini coşturacak bir yenilik de yer aldı. Aktüellemeyle gelen tüm yenilikler şu biçimde listelendi:

Yeni versiyonla gelen yenilikler:

microsoft visual studio code

Sekmeleri sarın: Çalışma alanındaki editör sekmelerini kaydırma çubuğuyla kullanmak yerine sarabilirsiniz. Sekme dekorasyonlarını yapılandırın: Editör sekmesine gidişat dekorasyonları ilave edebilirsiniz. Arama modunu özelleştirin: Arama görünümünü kullanabilir veya yeni bir arama editörü açabilirsiniz. JavaScript yanılgı ayıklama: Şartlı ayrıcalık ‘breakpoint’ noktaları ve Node.js worker_threads için dayanak. Dizüstü bilgisayar kullanıcı tecrübeyi aktüellemeleri: Anekdot defteri hücreleri için anahat görünümü ve gelişmiş dolaşma için içerik haritaları. Markdown önizleme görüntüsü otomatik aktüelleme: Fotoğraflar değiştiğinde önizleme otomatik olarak aktüellenecek. Emmet iyileştirmeleri: Daha süratli performans sunacak ve en yeni özellikleri destekleyecek. Uzantı talimatları: Uzantı geliştirenler için belgelenmiş en iyi uygulamalar gösterilecek. Uzaktan Geliştirme Remote Development video acelesi: Container tabanlı civarlar oluşturmayı ve yapılandırmayı bilebileceksiniz.

Aktüelleme, Visual Studio Code’da karşılaşılan bazı minik tefek yanılgıları da giderdi. Aktüellemenin yenilikleri hakkında ayrıntılı bilgi almak için bu iletişime tıklayabilirsiniz.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

eşya depolama
uluslararası evden eve nakliyat
evden eve nakliyat
uluslararası evden eve nakliyat
sarıyer evden eve nakliyat
escort