Microsoft, Skype’ın 8.68 Aktüellemesini Yayınladı

0 15

Yazılım sektörünün en büyüklerinden olan Microsoft’un, Microsoft Teams uygulamasına tükettiği gayretin ardından Skype’ın kundurasının dama atılacağı düşünülüyordu. Şirket ise yaptığı bir açıklamada, Skype’tan bırakmak gibi bir tasarıları olmadığını dile getirmişti. 

Skype’ın bazı özellikleri de yakın zamanda Windows 10‘un standart özellikleri arasına ilave edilmişti. Meet Now gibi özellikler sayesinde Windows 10 işletim sistemine sahip kullanıcılar, rastgele bir abonelik oluşturmadan sesli ya da görüntülü arama yapabiliyordu. 

Skype 8.68 ile ne değişti?

skype

Skype’ın yeni versiyonu, aktüellenmiş bir tepkin vasıtayı kapsıyor. Böylece Microsoft artık aynı ekranda daha fazla rakamda tepkin görebilmeyi de muhtemel kılıyor. Böylece uygulamanın daha renkli bir görünüm kazanması da sağlanmış oluyor.

Ayrıca genel olarak hem masaüstü hem de mobil versiyon için pek çok yanılgının da giderildiği ve çok daha akıcı bir kullanım sağlandığı da göze çarpıyor. Video aramalarda arka tasarıyı flulaştırabilmeyi muhtemel kılan takviyeyi de bu versiyonda karşımıza çıkıyor. 

Yeni aktüellemeyi duyuran Microsoft, bu özelliklerin tam kullanıcılara erişebilmesinin de birkaç gün sürebileceğini ifade etti. Başka Bir Deyişle yeni özellikler şu anda uygulamanızda yoksa telaş etmenize gerek yok. Birkaç gün içinde yeni versiyona kavuşabileceksiniz.

Skype’ın meseleleri gideriliyor

skype

Skype 8.68 ile beraber uygulamanın pek çok meseleyi de çözülüyor. Bunların en başında da asap bozucu olabilen sesli iletilerde sesin kaybolması ya da kesilmesi meseleyi geliyor. Ayrıca macOS için sanal kamerada da iyileştirmeler olduğunu görüyoruz. 

Apple aygıtlarda Skype kullanacakları coşturacak bir başka büyüme ise artık iPhone ve iPad kullanıcılarının Skype’ın karanlık tonuna ulaşabilecek olması. Microsoft bu aktüelleme ile beraber hem Android hem de iOS’ta Skype için ehemmiyetli performans geliştirmeleri yapmış olacak.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

eşya depolama
uluslararası evden eve nakliyat
evden eve nakliyat
uluslararası evden eve nakliyat
sarıyer evden eve nakliyat
escort