İş Ortamında Stres ve Stresle Başa Çıkma

İş ortamında sinirinizi nasıl kontrol altına alırsınız?

Normalde katlanabildiğiniz şakalar iş ortamında büyür, dağ gibi olup canınızı sıkar. Çığlıklar atıp kaçmak istersiniz ya da önünüze gelenin suratını dağıtmak istersiniz. Fakat maddi açıdan sizin için hayırlı olmayacak bu davranışlardan kaçınmalısınız, işte size iş ortamında sinirinizi bastırmanın birkaç yolu: aşılabileceğiniz bir boru olup olmadığına bakın. Varsa sizi taşıyıp taşımayacağını kontrol edin. Birkaç barfiks çekin. Böylece vücudunuzu çalıştırarak gerginliğinizi üzerinizden atabilirsiniz.

* Düzenli nefes alıp verin. Burundan nefes alıp ağızdan verin; bu, oksijen girişini maksimize edecektir.

*     Bilgisayarla oyalanın. Oyun oynayın, fal bakın ya da spor sayfalarına göz atın. Ortamı unutmaya başladığınızda üzerinizdeki gerginlik de azalacaktır.

*     Sıcak bir şeyler için. Gidip kendinize demli bir çay alıp için. Papatya çayı, kan basıncı yükselmesine ve kalp atışlarının hızlanmasına iyi gelir.

*     Odayı terk edin. İş ortamından uzaklaşın ve kendinizi ofisin dışında tutun. Eğer varsa iş yerinizin terasında birkaç tur atın. Sakinleşmenizi sağlayacaktır.

*     Sayı sayın. Siniriniz yatışana kadar içinizden sayın. Sayı sayarken sinirlendiğiniz insanları görmemeye dikkat edin.

*     Stres topuyla oynayın. ÜzerindeYing Yang deseni bulunan stres toplarını her yerden bulabilirsiniz. Bir çift alın ve iş yerinizdeki masanızın çekmecesine koyun.

*     Müzik dinleyin. Bilgisayarınızda mutlaka birkaç müzik klasörü bulunsun. Özellikle klasik müzik yatışmanıza oldukça yardımcı olur.

 

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

eşya depolama
uluslararası evden eve nakliyat
evden eve nakliyat
uluslararası evden eve nakliyat
sarıyer evden eve nakliyat
escort