Instagram sarihini buldular, 5 dolar mükâfat öneri edildi

0 24

İstanbul’da yaşayan Arda Kılıç ve Mert Ergün Instagram’da kendi mobil uygulamalarının reklamını vermek için dolaşırken bir sarih fark ettiler. Instagram’da ki Sponsorlu reklamları rastgele bir kart bilgisi girmeden ve rastgele bir kontrata onay vermeden ucu sarih bir biçimde istedikleri ölçüde reklam verebildiklerini fark ettiler. Bunun üzerine Instagram’a bilgi maili atan talebelere sosyal medya platformundan gelen cevap ise 5 dolar ile mükâfatlandırılacaklarını belirten bir yanıt oldu. Bundan evvel 2 değişik sarih daha bulan talebeler ilk buldukları sarihte Instagram’dan 750 dolar, ikinci buldukları sarihte 50 dolar mükâfat alacakları söylendi.

“Makûs maksatlı işletmeler sarihi bulsa Instagram hasara girebilirdi”

Sosyal medya platformundaki buldukları sarihi anlatan ve makûs maksatlı insanların eline geçmemesi için geri bildirim yaptığını belirten Arda Kılıç, “Dostumla Instagram’da bulmuş olduğumuz sarih ile Instagram’da ki Sponsorlu reklamları rastgele bir kart bilgisi girmeden ve rastgele bir kontrata onay vermeden ucu sarih bir biçimde istediğimiz ölçülerde reklam verebildiğimizi fark ettik. Bu sarihe dostum ile her zamanki gibi Instagram’a mobil uygulamamızın reklamını verirken denk geldik. Böylesine bir sarih şayet makûs emelli işletmelerin veya şahısların eline geçmiş olsaydı kendilerine veya müesseselerine istedikleri ölçülerde reklam verebilerek bu sarihten yararlanabileceklerdi. Başka Bir Deyişle Instagram’a hiçbir biçimde fiyat ödemeden hem müesseselerini hem de kendi reklamlarını vererek Instagramı büyük bir hasara sokabileceklerdi” dedi.

- Advertisement -

“Her bulduğumuz sarihte mükâfattan bir ‘0′ silindi”

Her buldukları sarihte mükâfatın daha da eksiltilerek kendilerine sunulduğunu bahseden Mert Ergün, “Bu sarihi fark ettiğimizde dostumla direk Instagram’a öğrendirdik ve bize sarihi daha ayrıntılı anlatmamız dahilin de 5 dolar ile mükâfatlandıracaklarını söylediler, bu sarihin makûs maksatlı bireylerin eline geçmemesi ve fark edilmemesi için sarihi ayrıntılı olarak kavrattık. İlk bulduğumuz sarihte 750 dolar gibi bir mükâfat öneriyi sunuldu. Bir sonraki bulduğumuz değişik sarih için bize 50 dolar gibi gülünç bir sayı öneri eden instagram bu sefer bulduğumuz sarih için ise bize 5 dolar gibi bir mükâfat önerisinde bulundu. Sanırsam her bulduğumuz sarihte bir evvelki bulduğumuz sarihin mükâfat önerisinin sonundan bir 0 silerek devam edecekler. Bu işi para için yapmıyoruz fakat instagram gibi dev bir platformun böylesine büyük sarihler verip bizlere sunduğu mükâfatlar bizleri yalnızca güldürmektedir” ifadelerini kullandı.

Furkan Serttaş
 

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

eşya depolama
uluslararası evden eve nakliyat
evden eve nakliyat
uluslararası evden eve nakliyat
sarıyer evden eve nakliyat
escort