İleti Uygulaması Nedir? Nasıl Kullanılır?

0 26

İleti Uygulaması Nedir? Nasıl Kullanılır? 

HAVELSAN tarafından üretilen ve uzun üredir üzerinde çalışılan mobil mesajlaşma uygulamalarından biri olan İleti uygulamasıözellikle veri güvenliği konusunda kendine has bir tarzda çalışmalarını sürdürmeye devam ediyor. Bu yüzden de yeni nesil bir mesajlaşma uygulaması olarak çözümleri de ortaya çıkarmaya devam ediyor. Kurum ve kuruluşların özellikle bu tarz uygulamalara yönelmesi, gizli konuşmalar konusunda da özel bir veri güvenliği yaratıyor. Uzun süredir HAVELSAN tarafından üzerinde çalışılan uygulamalardan olan İleti, yüksek güvenlikli iletişim vadediyor.  

WhatsApp tarafından yeniden gündeme gelen zorunlu gizlilik sözleşmesini duymuşsunuzdur. Bu pek çok kullanıcının biraz canını sıktı. Alternatif arayışlar içerisinde olan herkes, yeni nesil çalışmaları da bu sayede büyütüyor ve ASELSAN ile ilgili beklentileri de aynı süreçte ön plana çıkarıyor. İleti ismiyle kendine has bir dilde devam eden bu çalışmaları rahatlıkla kullanabilir ve incelemeye devam edebilirsiniz. İLETE ismiyle hizmete başlayan ve en azından bu ismi geçtiğimiz yıllarda kullanan uygulama, İleti olarak güncellendi ve herkesin istediği bir ara yüz ile çalışmalarını sağlamaya başladı. Cumhurbaşkanlığı Savunma Sanayii Başkanlığı, Türk Silahlı Kuvvetleri Güçlendirme Vakfı ve Rekabet Kurumu personelleri arasında kullanıma sunulan bu uygulama, şimdilik güzel puanlar alıyor.  

- Advertisement -

Beyaz Kutu Kriptografi İle Çalışıyor 

Bu uygulamanın en güzel yanı beyaz kutu kriptografi ile çalışıyor olması. Yani güvenli bir iletişim vadediyor ve karşıdan karşıya güvenlik imzası ile hareket ediyor. Tabi bu uygulamada şöyle bir şey var. Sadece kurumlar tarafından kullanılabilecek. Yani mağazalarda yok ve doğrudan indirilemiyor. Bu yüzden özel olarak tasarlanmış durumda.  

Bu uygulamanın özelliklerine baktığımız zaman bir mesajlaşma uygulamasının sunduğu hemen hemen bütün özellikleri sunuyor diyebiliriz. Sesli ve görüntülü görüşme, grup görüşmeleri ve benzeri sohbetleri aynı anda görebiliyor ve kullanabiliyoruz. Sosyal medya üzerinden konum paylaşmak ya da diğer bağlantıları yönetmek gayet mümkün olduğu için de isteklerinize göre bir düzenleme sağlayabiliyorsunuz. Beklentileri de bu sayede rahatlıkla kullanmış ve kendinize göre düzenleme yapmış oluyorsunuz bu sayede. Bizim önerimiz de doğrudan bu süreçleri kullanmak ve bu süreçlerle ilgili kendinize dair en etkili çözümleri ilerletmeniz olacaktır.  

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

eşya depolama
uluslararası evden eve nakliyat
evden eve nakliyat
uluslararası evden eve nakliyat
sarıyer evden eve nakliyat
escort