iCloud Şifreleri, Windows’ta Chrome Eklentisi Olarak Kullanılabilir Oldu

0 12

Dijital yaşantımızın belki de en kritik noktası, şifreler. Açtığımız onlarca hesaba ait şifreleri usta yakalamak, çoğu zaman muhtemel olmayabiliyor. Ancak teknoloji işletmelerinin bu mevzuda ehemmiyetli silahları var. Misalin Apple, Samsung, Google ve Microsoft gibi devler, oluşturulan şifrelerin kaydolunmasını sağlıyor.

Apple, iCloud Şifreleri hizmetini uzunca bir zaman evvel kullanıma sundu. Ancak bu hizmet, Windows kullanıcıları için yeterince kullanışlı değildi. Bununla alakalı harekete geçen işletme, Chrome için hazırladığı bir eklentiyle iCloud Şifreleri hizmetinin Windows’taki kullanılabilirliğini artırdı. Kullanıcılar artık, iCloud’a kaydoldukları şifrelere Chrome üzerinden basitlikle ulaşabiliyorlar.

Apple’in Chrome’daki şifre eklentisi, işte böyle görünüyor

iCloud Parolaları

iCloud Şifreleri Windows’taki Chrome’da kullanmak oldukça kolay. Eklentiyi indirdikten sonra yapmanız gereken şey iCloud yazılımını bilgisayarınıza kurduktan sonra seansınızı açmak. Böylece bir internet sitesinde hesabınızı açarken, iCloud Şifreleri hizmetine kaydolduğunuz bir parola bulunuyorsa, o parolayla alakalı uzantı bildirimi göreceksiniz. Ayrıca bu eklentiyi kullanarak, oluşturduğunuz şifreleri iCloud Şifreleri hizmetine de kaydolabiliyorsunuz.

Apple, Chrome için oluşturduğu eklentiyi şöyle açıklıyor;

iCloud Şifreleri; iPhone’unuzda, iPad’inizde veya Mac’inizde yarattığınız eforlu Safari şifrelerini Windows PC’nizde web sitelerini ziyaret ederken de kullanmanıza imkân tanıyan, Windows kullanıcılarına müteveccih bir Chrome genişletmesidir. iCloud Şifreleri, Chrome’da yarattığınız yeni şifreleri de iCloud Anahtar Zinciri’nize kaydolur, böylece bu şifreler Apple makinelerinizde de kullanılabilir.

iCloud

Şayet sizler de Apple’ın Windows’taki Chrome için oluşturduğu eklentiyi indirmek isterseniz, burada bulunan iletişimi kullanabilirsiniz. Chrome’a ekle butonuna tıkladıktan sonra, iCloud uygulaması üzerinden hesabınıza giriş yapın. Eklenti, bu operasyonun ardından çalışmaya başlayacaktır.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

eşya depolama
uluslararası evden eve nakliyat
evden eve nakliyat
uluslararası evden eve nakliyat
sarıyer evden eve nakliyat
escort