iCloud Anahtar Zinciri, Windows İçin Chrome’a Geliyor

0 16

Günümüzde Apple’ın iCloud’u ve Chrome’un şifre gözeticisi gibi bir hayli parola idareyicisi bulunuyor. Bu parola idareyicileri sayesinde kullanıcılar, tüm şifrelerini tek bir yerde gizleyebiliyor ve parola girilmesi gereken uygulamalarda otomatik form doldurucuyu kullanarak işlerini daha pratik biçimde halledebiliyorlar.

Parola idareyicileri, kullanıcılar tarafından oldukça beğenilse ve alaka görse de bazı noksanlıkları mevcut. Bunların başında da geçimlilik geliyor çünkü bir parola idareyicisi, kullandığınız birbirinden değişik tüm platformlarla geçim içerisinde çalışmadığı sürece pek bir anlam ifade etmiyor.

iCloud Anahtar Zinciri, Windows İçin Chrome’a geliyor:

Chrome

Apple’ın parola idareyicisi olan iCloud Anahtar Zinciri, tamamen Apple ekosistemini kullanan kullanıcılar açısından rahatça kullanılabiliyor. Ancak bu gidişat, Google Chrome’lu bir dizüstü kombinasyonu kullanan şahıslar için azıcık can sıkıcı olabilir.  

Evvelden iCloud Anahtar Zinciri sadece Safari gibi Apple uygulamaları ve iPhone, iPad gibi Apple aygıtlarıyla beraber çalışıyordu. Bu da Windows bilgisayar veya Android uslu telefon kullananlar için iCloud Anahtar Zinciri’nin pek de iyi bir alternatif olmadığı anlamına geliyordu.

Şimdiyse Apple, bu nihayet bu meseleyi fark etmiş gibi görünüyor ve iCloud Anahtar Zinciri artık ‘Windows için iCloud’ uygulamasında bir Chrome uzantısına sahip. Bunun için kullanıcıların ‘Windows için iCloud’ uygulamasında Chrome uzantısını indirmeleri yeterli oluyor. Sonrasında iCloud’da saklanan tüm bilgileri Chrome’da meselesiz bir biçimde kullanabilirsiniz.

iCloud’daki Chrome eklentisi henüz bütün olarak hazır olmadığı için şu anda indirilemiyor fakat çok yakında tüm kullanıcılar için indirmeye açılacağı aktarılıyor.  

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

eşya depolama
uluslararası evden eve nakliyat
evden eve nakliyat
uluslararası evden eve nakliyat
sarıyer evden eve nakliyat
escort