Google Drive’ın Kafa Karıştıran Masaüstü Versiyonları, Tek Uygulamada Birleşiyor

0 14

Google Drive, Amerika Birleşik Devletleri merkezli teknoloji devinin sunmuş olduğu gerçekten de işe bereket bir servis. Firma, bugüne kadar fertsel kullanıcılar ve müessesesel firmalar için iki değişik Google Drive hizmeti sunarak müessesesel alıcılara Google Drive Şirket Versiyonu, fertsel alıcılara ise Backup and Sync Yedekle ve Senkronize Et hizmetlerini sunuyordu.

Yalnızca masaüstü versiyonları olan bu iki versiyon da zaman zaman kafa karmaşıklığına yol açabiliyor ve özellikle Yedekle ve Senkronize Et versiyonunda karşılaşılan yanılgılar, kullanıcıların canını sıkabiliyordu. Google, bu meseleleri çözmek ve kafa karmaşıklığını ortadan kaldırmak için, iki versiyonu da aynı çatı altında birleştirerek hem fertsel hem de müessesesel kullanıcılara aynı hizmeti sunmaya hazırlanıyor. 

Tüm özellikler Masaüstü için Google Drive’da birleşecek, ilerleyen yarıyıllarda öbür uygulamaların makbuzu çekilecek

Masaüstü İçin Google Drive

Kendi blogu üzerinden açıklama yapan Google, şu ifadelere yer verdi; “Bugüne kadar, müessesesel kullanıcılara Google Drive Şirket Versiyonu, fertsel kullanıcılara ise Yedekle ve Senkronize Et olmak üzere iki değişik masaüstü Google Drive uygulaması sunuyorduk. Son kullanıcılar için kafa karmaşıklığına yol açabilen ve bilgi teknolojileri departmanları tarafından güçlüğe yol açabilen bu istemcileri, 2021 senesinde aynı çatı altında toplamayı kastediyoruz.”

Yeni uygulamayı Masaüstü İçin Google Drive  olarak adlandıracak firma, her iki uygulamada yer verilen tüm özelliklere yeni uygulamanın da sahip olacağını, ayrıca Masaüstü için Google Drive’ın yeni özelliklere de sahip olacağını dile getirdi.

Google Drive

Yeni uygulama, kullanıcıların USB’de bulunan dosyaları dolaysız olarak Google Drive’a yüklenmesine ve Google Docs ve Drive’de yer alan tüm klasörlerin senkronize edilmesine imkân sağlayacak. 

Masaüstü İçin Google’ın hizmete girilmesi ile beraber öbür uygulamaların makbuzu hemen çekilmeyecek. Google, uygulamayı yanılgısız bir biçimde kullanıcılara sunmak istediklerini, uygulama hizmete girdikten sonra da kullanıcıların zorunlu tertip etmeleri yapabilmeleri için 3 aylık bir vakit tanınacağını belirtti.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

eşya depolama
uluslararası evden eve nakliyat
evden eve nakliyat
uluslararası evden eve nakliyat
sarıyer evden eve nakliyat
escort