Google Belgeler’a, Etiketlenen Bireyin Çevrimdışı Olup Olmadığını Gösteren Bir Özellik Geldi

0 13

Kullanıcılarına sunduğu mahsullerini ve hizmetlerini aralıksız yeni özelliklerle donatmaya devam eden Google, bugün Belgeler platformuna bir yenilik kazandırdı. Web tabanlı kelime operasyoncusu, yeni gelen özellikle beraber bir belgeyi tertip eden gruplara oldukça bereketli bir bilgi sunacak.

Google Belgeler, artık bir iş dostunuzu etiketlediğinizde şayet o dostunuz çevrimdışı vaziyetteyse sizi bilgilendirecek. Bunun da ötesinde, bilgilendirmenin ayrıntılarına tıkladığınızda o an çevrimdışı olan şahıs veya şahısların ne zaman tekerrür çevrimiçi olacakları gösterilecek.

Etiketlediğiniz bireyin ne zaman geri döneceği de gösterilecek:

google dokümanlar

Google’da çevrimdışı olup olmadığınızsa Google’ın Takvim hizmetinde “Büro dışında” faalliğinizi oluşturmanızla beraber anlaşılabilecek. Bunun için Takvim ayarlarınıza giderek Genel > Çalışma Saatleri > Çalışma saatlerini aktifleştir alternatifine basmanız, çalıştığınız günleri seçmeniz ve uygun olduğunuz saatleri belirtmeniz gerekiyor.

Kendinizi büro dışında göstermek için yeniden Takvim uygulaması üzerinde “Büro dışında” alternatifine tıklamalı ve büro dışında olacağınız tarihleri seçmelisiniz. İsteğe bağlı olarak zaman aralığına aktüelleyebilirsiniz. Ayrıca büro dışında olduğunuzun değişik bireyler tarafından anlaşılması için sizi etiketleyen bireyin takviminizi görüntüleme izni olması gerekir.

Özellikle çalışanlar için oldukça bereketli olan yeni özellik, şu anda Google Workspace kullanıcıları tarafından kullanılabiliyor. Özellik, şubat ayının sonuna kadar dünya genelindeki tüm kullanıcılar için yayınlanacak. 

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

eşya depolama
uluslararası evden eve nakliyat
evden eve nakliyat
uluslararası evden eve nakliyat
sarıyer evden eve nakliyat
escort