Google, Android 12 İçin Tüm Uygulamaların Temasını Değiştirebilecek Bir Özellik Geliştiriyor

0 12

Amerika Birleşik Devletleri merkezli teknoloji devi Google, Android 10 ile beraber karanlık mod olarak adlandırılan yeni bir temayı kullanıcıların hizmetine sunmuştu. Bu tema, bir yandan göz sıhhatinin korunmasına destekçi oluyor öteki yandan da OLED ekranlı telefonların pil tasarrufu yapmasını sağlıyordu. 9to5Google’ın yaptığı yeni bir bulgu ise Android 12’de çok daha gelişmiş bir tema idare sisteminin kullanılabilir olabileceğini gözler önüne seriyor.

Edinilen bilgilere göre Android 12 ile sunulması mümkün tema idare sistemi, uygulamaların ve genel arayüzün renklerinin kullanıcılar tarafından ayarlanmasını sağlayacak. Böylece kullanıcılar, rastgele bir uygulamayı, istedikleri renklerde kullanabilecekler. Kullanıcıya iki değişik tabaka tercihi yaptırabilecek özellik, böylece o uygulamanın ana tema renginin ve vurgu renginin tanımlanmasını sağlayacak. 

Android 12’de şöyle bir tema kullanabilirsiniz

Android 12

9to5Google’da yer alan bilgilere göre Google, bu özelliği Android için geliştirilmiş bir API olarak sunacak. Bu da uygulamaların genel tasarımlarında bir farklılık olmayacağı, yalnızca renklerin değişeceği anlamına geliyor. Ayrıca her geliştirici, bu API’yi kullanarak uygulamasının tasarımını zenginleştirebilecek. Ayrıca uslu telefon üreticileri de bu özellikten yararlanarak, kullanıcı arayüzlerini diledikleri gibi özelleştirebilecekler. Tüm bunlara ek olarak, böylesi bir API, telefonunuzda kullandığınız duvar kağıdına uygun tema rengini otomatik olarak sunmaya başlayabilir.

Google, Android 12’yi önümüzdeki birkaç ay içerisinde duyuracak. Yapılacak açıklamalarla beraber bu işletim sisteminin neler sunacağını daha iyi bir biçimde anlama olanağı tutacağız. Haliyle şu an için, bu özelliğin netlikle geleceğini düşünmeyin. Google, geliştirmekte olduğu bu tema idare sistemini rafa kaldırabilir ya da Android 13’e sarkıtabilir. Ancak pek çok kullanıcının bu özelliği büyük bir coşkuyla bekleyeceğini şimdiden söyleyebiliriz.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

eşya depolama
uluslararası evden eve nakliyat
evden eve nakliyat
uluslararası evden eve nakliyat
sarıyer evden eve nakliyat
escort