Galibiyetin gizemi inovasyonda

0 12

Arçelik; Avrupa, Afrika, Ortadoğu pazarlarında

Koç Holding Dayanıklı Tüketim Grubu Başkanı ve Arçelik AŞ Genel Müdürü Levent Çakıroğlu, üç yıldır tertip edilen Türkiye inovasyon Haftası’nın bu sene de stratejik ortağı olduklarını ifade ederek, “Arçelik; Avrupa, Afrika, Ortadoğu pazarlarında”

- Advertisement -

Türkiye İhracatçılar Meclisi TİM tarafından Arçelik AŞ, TEB ve Türk Hava Yolları stratejik ortaklığında bu sene 3’şancısı tertip edilecek olan ve Hollanda’nın partner ülke olduğu Türkiye İnovasyon Haftası, 4-6 Aralık tarihleri arasında İstanbul’da asıllaştırılacak. Faallikte aralarında MIT Medya Laboratuvarı Kurucusu Nicholas Negroponte, Finlandiya Daha Önceki Başbakanı Esko Aho gibi adların yer aldığı 50 uzman tecrübelerini katılımcılarla paylaşacak. 

TİM Başkanı Mehmet Büyükekşi; tertip edilen basın buluşmasında bu sene içinde İzmir, Ankara ve Gaziantep’te asıllaştırılan takribî 20 bin şahsın katıldığı Anadolu turunun ardından İstanbul’da yapılacak faalliğin ehemmiyetine dikkat çekti. “Son 3 yıldır inovasyon yenilikçilik konusunda Türkiye’de bir farkındalık yaratmaya çalışıyoruz ve bunu muvaffak olduğumuzu görüyoruz. İstanbul, 2014’nam final aktifliği olacak” diye konuşan Büyükekşi; geçen sene İstanbul’daki İnovasyon Haftası’na 26 bin şahsın katıldığını kaydoldu. Büyükekşi; teknoloji, iş dünyası, eğitim gibi alanlarda dünya genelinde galibiyetli çalışmalara imza atan sunumlar yapacağını açıkladı.  
Arçelik’in dikkat toplayan yükselişi

Koç Holding Dayanıklı Tüketim Grubu Başkanı ve Arçelik AŞ Genel Müdürü Levent Çakıroğlu, tanıtım buluşmasında yaptığı konuşmada, ilk seneden beri bu sürecin içinde stratejik partner olarak yer aldıklarına işaret ederek, inovasyon kavramının Arçelik’in iş tasarıyı içerisinde çok ehemmiyetli bir yeri olduğunu vurguladı. “Evrensel vizyonumuzu destekleyen stratejimizde öncelikli 5 galibiyet etkeni var. Bunlar; teknoloji, tasarım, nitelik, marka ve inovasyon. İşletmemizde inovasyonu yalnızca mahsul ve Teknoloji ile hudutlu görmüyoruz; tüm iş süreçlerimizde inovasyon arayışımızı sürdürüyor, inovatif yaklaşımları yaşama geçiriyoruz. Arçelik; Avrupa, Afrika, Ortadoğu pazarlarında öne çıkıyor. Bu bölgelerde ikinci Oysa 5 sene evvel beşinci sıradaydık. Beko en öne çıkan markamız. Avrupa’da son 7 senede pazar hisseyi en çok çoğalan marka… Bunları inovasyonla muvaffak oluyoruz. Senede 17 milyon adet çamaşır aygıtı, fırın, buzdolabı, bulaşık aygıtı gibi büyük mahsul üretiyoruz.” diye konuşan Çakıroğlu, inovasyon şuurunun yaygınlaşmasında ehemmiyetli katkı sağlayan ve yeni fikirlerin gelişimine esin veren bu organizasyonu; stratejik partner olarak başından beri desteklediğimiz için mutluluk dinlediklerini ifade etti. Türk Hava Yolları Müessesesel Bağlantı Başkanı Zeki Çukur da, Türkiye’nin ekonomik geleceğinin inovasyonda olduğunu belirterek, “Keşke bu çalışmalar daha evvel başlamış olsaydı. Ancak görüyoruz ki bu aktiflik çığ gibi gelişiyor. Türk Hava Yolları olarak yardımımız devam edecek” diye konuştu.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

eşya depolama
uluslararası evden eve nakliyat
evden eve nakliyat
uluslararası evden eve nakliyat
sarıyer evden eve nakliyat
escort