Galatasaray haberi: Fatih Terim’in o sözleri tartışma yarattı

Galatasaray teknik direktörü Fatih Terim'in Kayserispor yenilgisinden sonra verdiği bazı mesajlar çok tartışıldı. Yazarlarımız ve editörlerimiz bu tartışmaları masaya yatırdı ve tecrübeli teknik adamın açıklamalarını analiz etti.

Fatih hocanın Kayserispor yenilgisinden sonra verdiği bazı mesajlar çok tartışıldı. Terim’in gündem yaratan sözlerinden öne çıkanlar şöyleydi:

■ Bazı oyuncuların formayı başka arkadaşlarına devretme zamanının geldiği görülüyor.

■ Her geçen gün bizim lehimize olacak. Oyun anlayışımızı yavaş yavaş benimsiyorlar.

■ Futbolun dinamizmi bizi Temmuz’dan Ocak ayına, Ocak’tan yaz aylarına yeni fikirlere götürecektir.

Galatasaray haberi: Fatih Terim’in o sözleri tartışma yarattı
Oğuz Dizer (Yıllardır hep aynı söylem)
Ligde yaşanan son Kayserispor felaketi sonrası, Fatih Terim basın toplantısında diyor ki, “Çok gol kaçırdık, takım iyi yolda…” Oysa Galatasaray 6. hafta itibarıyla, 11. sırada ve eksi 1 averajda. Ve bulunan çözüm de bir kez daha transferde! Elde 41 kişilik kadro var ama demek ki; arzu daha fazlasında.

Yıllardır hep aynı söylem; “Şansını kullanamayanlar var!” Peki Terim kadar şans kullanan kim var? Netice! Doğru tespitlerden ne denli kaçarsanız kaçın, gerçekler sizi fena yakalar! Sayın Terim; son iki sezon kaybedilen şampiyonluklar, şu an yaşanan hâl nedeniyle durumu bir daha tespit ederek, ünvan ve kariyerinizi zedeleyecek üzücü sondan kaçınınız derim. Vaziyet kötü, fikstür programı da tehlike!

Yasin Cam (Aynaya bakma zamanı geldi)
Futbolda tek adamlık devri bitti. En fazla kurduğun ekip kadar iyisin. 68 yaşındaki Fatih Terim’in yeni ve genç bir takım kurma heyecanı takdire şayan. Ancak sahaya yaptığı yatırımı, kulübeye yapmadı.

Yıllardır Türk futboluna tek bir teknik adam sunmadı. Yanından ayrılanlar ya yorumcu oldu ya ortadan kayboldu. Fatih hocanın en büyük problemi bu. Florya’daki yükünü hafifletmesi gerekirken, o başkanla, hakemle, rakiple, federasyonla savaştı. Yetmedi, kulübü yönetmeye çalıştı. Çevresindeki ekibi ise daralttıkça daralttı.

Yanındakiler, “Aman hocanın tadı kaçmasın” demekten öteye gitmeyince de hatalı kadro mühendisliği yapıldı. Hoca çözümü yinetransferdearıyor. Oysa aynaya bakman zamanı geldi de geçiyor.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

eşya depolama
uluslararası evden eve nakliyat
evden eve nakliyat
uluslararası evden eve nakliyat
sarıyer evden eve nakliyat
escort