En İyi Fotoğraf Düzenleme Programları

En İyi Fotoğraf Düzenleme Programları 

En iyi fotoğraf düzenleme programları, teknolojinin gün geçtikçe gelişmeye ve hayatımızdaki yerini arttırmaya devam etmesiyle birlikte hayatımızda oldukça önemli bir yere yerleşti. Eğitimden ticarete kadar birçok alanda yenilikler getiren teknolojinin hayatımıza getirdiği yeniliklerden biri de sosyal medya ve fotoğraf düzenleme programları. 

Sosyal medya birçok özelliğiyle hayatımızın başköşesine yerleşmiş durumda. Bu özelliklerden en çok kullanılanı ise şüphesiz ki fotoğraf paylaşımı. İnsanlar, en güzel ve en çok beğeni alan fotoğrafları paylaşmak için adeta birbiriyle yarışır halde. Buna bağlı olarak da fotoğraf düzenleme uygulamalarına olan ilgi, ihtiyaç ve talep her gün daha fazla artıyor. 

Bu ihtiyaca cevap vermek adına bilgisayar ve mobil için çok sayıda fotoğraf düzenleme programı geliştirilmiş ve kullanıma sunulmuş durumda. Hâlihazırda çok sayıda kullanıcısı olan bu programlar sürekli olarak yeni özellikler ekliyor ve kullanıcı sayılarını arttırmaya devam ediyorlar. 

PC İçin En İyi Fotoğraf Düzenleme Programları 

Adobe Photoshop 

En iyi fotoğraf düzenleme programları denildiğinde ilk akla gelen şüphesiz ki “Adobe Photoshop” programı olur. Özellikle de profesyonellerin gözdesi olan programın günümüze kadar geliştirilmiş en kapsamlı fotoğraf düzenleme programı olduğunu söylemek mümkün. Üstelik özellikleri bununla da sınırlı değil. Grafik tasarımcılar, video editörü gibi daha birçok farklı alandan sayısız meslek grubundan insan fotoğraf düzenleme ve grafik işleri için Adobe Photoshop programını tercih ediyor. 

Renkler ve kayıt konusunda oldukça esnek bir yapıya sahip olan program, kolaylıkla özelleştirilebilen ve otomatikleştirilebilen sistemiyle PS için en ideal grafik çalışma imkanlarını sağlıyor. Akla gelmeyen daha sayısız özelliği içerisinde barındıran Adobe Photoshop tüm bu avantaj ve özellikleriyle profesyonellerin ilk tercihi olmaya artarak devam ediyor. 

Photospace 

Adobe Photoshop dışında PC için çok sayıda fotoğraf düzenleme programı mevcut.”Photospace” programı da en iyi fotoğraf düzenleme programları arasında ilk sıralarda gösterilebilir. Kullanıcı dostu ara yüze sahip. Ayrıca Türkçe desteği de var. Kolaj ya da hareketli gif yapabilme gibi özellikleriyle kullanıcılara geniş imkanlar sunuyor. Üstelik tüm bu hizmetleri sağlamasına rağmen program ücretsiz. Bu da programın tercih edilme oranını arttırıyor. 

Bütün bu özelliklerinin yanı sıra fazlasıyla keyifli ve basit bir kullanıma sahip. Tüm bu özellikleriyle en iyi fotoğraf düzenleme programları arasında yerini alıyor. Bu sayede de hem ülkemizde hem de dünya çapında çok fazla sayıda kullanıcıya sahip. 

Picasa 

Oldukça bilinen popüler fotoğraf düzenleme programlarından biri olan Picasa hem kapsamlı oluşu hem de ücretsiz oluşuyla dünya çapında sevilerek kullanılan programlardan biri. Her geçen gün bünyesine eklediği yenilik ve gelişimlerle kullanımı da çok daha pratik ve kolay hale geldi. Bu da programı kullanıcılar arasında en sevilen ve en çok tercih edilen en iyi fotoğraf düzenleme programları arasında yer almasını sağlıyor. 

GIMP 

Tıpkı Adobe PhotoshopPicasa ve Photospace gibi gelişmiş özelliklere sahip fotoğraf düzenleme programlarından biri olan GIMP aynı zamanda ücretsiz bir yazılım. Bunun yanında Türkçe dil desteği de mevcut. Daha önce fotoğraf düzenleme programı kullanmış bir kişinin GIMP ile uyum sağlaması oldukça kısa sürecektir. Ayrıca piyasada olan grafik işlemeyle alakalı tüm dosya şekillerine de sahip. 

Mobil İçin En İyi Fotoğraf Düzenleme Programları 

VSCO 

Mobil için en iyi fotoğraf düzenleme programları arasında yer alan VSCO, Android ve iOS platformları için üretilen bir fotoğraf düzenleme uygulaması. Sosyal medya kullanıcılarının gözdesi olan program özellikle de İnstagram kullanıcılarının ilk ve en çok tercih ettiği program denebilir. 

Ayrıca programı kullanan diğer kullanıcılar takip edilerek onlar tarafından gönderilen fotoğrafları da görme imkânı sunuyor. Tıpkı sosyal medya platformlarında olduğu gibi keşfet sekmesi de var. Bu sekme sayesinde önerilen profiller ve resimler de görülebiliyor. 

Pixlr 

Mobilde kullanılmasının yanı sıra bilgisayarda da kullanma imkanı sunan program, mobil için en iyi fotoğraf düzenleme programları arasında yer alıyor. Oldukça kolay ve pratik bir kullanıma sahip. Fotoğraflarda birkaç dokunuş sayesinde çok sayıda değişiklik yapmak mümkün. Programın en güzel yanlarından biri de karmaşık işlemler için hazırlanmış rehberlerin bulunması. Tüm bu özelliklerine rağmen ücretsiz oluşu da kullanıcı sayısını arttırıyor. 

Canva 

Çok yönlü işlevleri olan ve çok sayıda işleme imkân sunan Canva, hem mobil hem de bilgisayar için en iyi fotoğraf düzenleme programları arasında yer alıyor. Davetiye kartı, sunum, instagram gönderileri, poster gibi çok sayıda ve çeşitli görseller hazırlamaya olanak sağlayan programın en güzel yanlarından biri de dilinin Türkçe olması. Bu sayede hiç zorlanmadan kolay ve pratik ara yüzünün de desteğiyle kısa sürede hayal gücünüzü ekrana yansıtma şansı veriyor. Bu sayede herhangi bir tasarım bilginiz olmasa da Canva’nın bu kolay ve pratik kullanımı sayesinde harika görseller oluşturmanız mümkün. 

Snapseed 

2015 yılında PC Magazine tarafından “En İyi 100 Android Programı” programı listesinde gösterilen Snapseed, en iyi fotoğraf düzenleme programları arasında yer alan programlardan. Kullanıcılarının fotoğraflarını düzenlemeleri ve geliştirmeleri için tasarlanmış olan program çok sayıda gelişmiş özellik içeriyor. Ufak dokunuşlarla çok çeşitli iyileştirme ve efekt uygulamak mümkün. Son geliştirmeyle birlikte menüsü daha kullanışlı bir ara yüze kavuştu demek mümkün. Bunun yanında düzenlenen fotoğraflar istendiği takdirde Facebook ve İnstagram gibi sosyal medya mecralarında paylaşılabiliyor. 

 

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

eşya depolama
uluslararası evden eve nakliyat
evden eve nakliyat
uluslararası evden eve nakliyat
sarıyer evden eve nakliyat
escort