En Çok Satan Telefon Markaları

En Çok Satan Telefon Markaları 

Dünya çapında en çok kullanılan cihaz cep telefonlarıdır. Gencinden yaşlısına artık herkesin cep telefonu var. Zaman geçtikçe telefon kullanımının yaş ortalaması düşmeye başladı. Her çocuğun elinde cep telefonu görmek mümkündür. Günlük hayatta en çok zaman geçirdiğimiz şeylerin başında cep telefonları geliyor. Cep telefonları ileri seviyede bağımlılık yaparak kullanımı arttırıyor. Cep telefonlarına olan ilgi gün geçtikçe artıyor ve kullanım oranı yükseliyor. Telefon üretici firmaları her sene yeni telefon üreterek piyasaya satış için sunuluyor. Telefonlar özelliklere göre ayrılarak fiyat belirlemesi yapılıyor. Fiyatların telefon özelliklerine göre belirlenmesi, telefon alacak kişilerin iyi bir araştırması yapmasına sebep oluyor. Çok özellikli ve iyi performanslı olan telefonlar genellikle üst segment telefon modelleri arasında yer aldığı için, fiyat olarak da zirvede yer alıyor. Son model telefonlar yeni piyasaya sürüldüğü zaman fiyatları çok yüksek oluyor. Zaman geçtikçe fiyatları kısmen daha normale dönüyor. En çok satan telefon markaları arasında yeni modeller yer alıyor. Yeni modeller merak ve ilgi uyandırdığı için satış oranı yükselerek satışın arttırılmasına neden oluyor. Her marka yeni model üretimi gerçekleştirdiğinde, eski modellerin fiyatlarında indirim yapılıyor. Yeni modeller üretildikçe piyasada yer alan telefon sayısı artıyor. En çok satılan telefonlar markaları her zaman en çok beğenilen telefonlardan oluşuyor. Markalar arasında bir rekabet yaşansa da tüketiciler her zaman ilgi duyduğu markalara yöneliyor.  

Telefon Alırken Nelere Dikkat Etmeliyiz? 

Telefon almak istediğiniz zaman öncellikle nasıl bir telefon istediğinize karar vermelisiniz. Aynı şekilde alacağınız telefonda ne gibi özellikler istediğinizi belirlemeniz gerekiyor. Telefonda neye öncelik veriyorsanız, o önceliğin iyi olduğu bir telefon almalısınız. Çünkü telefonlar arasında öne çıkan bazı özellikler oluyor. Yüksek performans alabileceğiniz bir telefon kullanmak istiyorsanız fiyatlar da bu duruma bağlı olarak yükselecektir. Bazı markaların pil kullanımı iyi olurken bazı telefonların oyun performansı iyi olabiliyor. Telefon kullanım amacınıza göre telefon tercihi yapmalısınız. Bilindiği üzere artık tuşlu cep telefonları üretilmiyor. Artık tüm telefonlar dokunmatik ekranla beraber üretiliyor. Eğer sadece konuşma, mesajlaşma ve fotoğraf çekmek için bir telefon arıyorsanız, uygun fiyatlarda telefon sahibi olabilirsiniz. Kamerası çok iyi olan ve işlemci hızı yüksek olan bir telefon almak istediğinizde fiyatların çok pahalı olduğunu görebilirsiniz. Öncelikle alacağınız telefonun özelliklerini iyi araştırmalı ve ona göre tercih yapmalısınız. 

En İyi Telefon Markaları 

Piyasada en çok kullanılan telefon markaları Samsung ve Apple modelleridir. Bu iki marka birbirleriyle sürekli olarak yarış halindedir. Andorid ve IOS işlemcilerine sahip olan bu iki marka, sürekli olarak yeni telefonlar üreterek piyasada bir rekabet halindedir. En çok satış yapan bu iki marka, gün geçtikçe çıtayı yükselterek tüketicileri heyecanlandırıyor. Çıkan her yeni model görsel açıdan ve özellikleri açısından merak uyandırıyor. Merakına yenik düşen kişiler genellikle son model telefonları tercih ediyor. Piyasada yer alan diğer telefon markaları arasında Xiaomi ve Huawei yer alıyor. Bu markaların yanına yeni olan OPPO markası da ekleniyor. Her ne kadar Samsung ve Apple kadar ilgi odağı olmasalar da piyasada sabit olarak bir müşteri kitlesi bulunuyor. Bu telefonların özellikleri her ne kadar iyi olsa da tercih edilme sebebi için yeterli olmuyor. Markalaşmış Samsung ve iPhone ile yarışmak çok kolay bir durum değil. Zaman geçtikçe bu rekabete katılacaktır.  

Cep Telefon Kullanımları 

Cep telefonu satın alacak kişiler genellikle telefon markalarına göre karar verirler. Fakat telefonun özelliklerine ve kapasitelere bakarak alınması gerekir. Markalaşmış modeller her zaman en iyisi değildir. Sadece marka oldukları için genellikle tercih edilir. Piyasada bu markalar dışında daha iyi performansa sahip onlarca telefon bulunuyor. Fiyat olarak da daha uygun olmasına rağmen, markalaşmadığı ve çok tercih edilmediği için satın alınmıyor. Cep telefonu satış yüzdeliğine baktığımızda ilk sırada APPLE firmasının iPhone markasını görebiliriz. Oldukça fazla müşteri kitlesi oluşturan APPLE, zaman geçtikçe üretmiş olduğu telefonların özelliklerini değiştiriyor. Cep telefon kullanımlarında en çok dikkat edilen şey pil durumudur. Telefon ne kadar iyi olursa olsun, pil sorunu yaşandığında kullanılamaz. Pil kullanımını dengelemek için, arka planda herhangi bir uygulamanın çalışmadığına emin olmalısınız. Aksi taktirde telefon fazla performans göstererek pil kullanımı artacaktır ve bu durum telefon kullanıcıları için hoşlanılmayan bir durumdur. 

Formun Üstü 

Formun Altı 

 

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

eşya depolama
uluslararası evden eve nakliyat
evden eve nakliyat
uluslararası evden eve nakliyat
sarıyer evden eve nakliyat
escort