Edgar için Barcelonalı yıldızın babası aracılık etmiş…

Trabzonspor’un yıldız stoperi Edgar le’nin, Gine - Bissau Milli Takımında forma giyme durumu araştırılmaya devam ediyor

Gine-Bissau Federasyon Başkanı Carlos Teixeira, Gine doğumlu oyuncularla temas kurmak için gittiği Portekiz’de bir çok olumlu adımla geri dönüyor. Trabzonsporlu Edgar le’nin babası Miguel le ile görüşen Carlos Teixeira olumlu izlenim aldı. Edgar’ın babasının, oğlunun ülkesinin milli takımını temsil etmek için istekli olduğunu ve bu konuda diki dileklerini ilettiği belirtildi. Gine-Bissau Milli Takımında Trabzonsporlu Edgar’ın yanı sıra şu anda Kayserispor’da forma giyen Carlos Mane’nin de forma giymesi için çalışmaların sürdüğü bildirildi.

Bu noktada her iki oyuncu için de prosedürlerin devam ettiği bildirildi. Bu görüşmelerde aracılık eden ise Gine-Bissaulu olan ancak İspanya Milli Takımında forma giyen Barcelonalı yıldız Ansu Fati’nin babası Bori Fati’nin olduğu ortaya çıktı. Federasyon Başkanı Carlos Teixeira, baba Fati’nin bu görüşmelerde kilit rol üstlendiği kaydedildi. Teixeira, “Edgar le’nin babası ve Carlos Mane’nin babasıyla Gine-Bissau milli takımında oynayabilmeleri adına benim için bu köprüleri kuran, kardeşim olan Ansu Fati’nin babası Bori Fati’ye derinden minnettarım” ifadelerini kullandığı belirtildi.

Edgar, Portekiz’in genç kategorilerinde forma giyerken A Milli Takımında da oynadı. Bu nedenle Gine-Bissau Milli Takımında oynaması için bürokratik işlemlerin çözülmesi gerekiyor. Gine-Bissau ise Katar’da yapılacak Afrika Dünya Kupası elemelerinde lider konumda yer alıyor. 4 puanlı Gine-Bissau lider, 3 puanlı Fas 2., 1 puanlı Gine 3. puan alamayan Sudan ise son sırada yer alıyor.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

eşya depolama
uluslararası evden eve nakliyat
evden eve nakliyat
uluslararası evden eve nakliyat
sarıyer evden eve nakliyat
escort