Başkan Bıyık’tan Dubaili firma ile ilgili açıklama! Bitmesini en çok biz isteriz

61saat.com’da yer alan habere göre: “Trabzon’un en hızlı gelişmekti olan ilçesi Yomra’da, şüphesiz DTM arazisine yapılan 2 otel kongre ve fuar ile sağlık merkezlerinin gecikmesinden çok rahatsız.

Ev sahibi ilçenin belediye başkanı Mustafa Bıyık da inşaatı yürüten, yaptıran şirketin yönetiminde. Fakat hissesi düşük olduğu için çok açıklama yapma taraftarı değil. Konuyu kendisi ile konuştuk, Dubaili firmanın biraz gevşek davrandığını ifade etti fakat firmaya yapması gerekip de yapmadıkları için taahhüdünü zamanında yerine getirmediği işler için hukuki süreç başlatıldığını birkaç dava açıldığını ifade etti. 

Bıyık ‘küçük hissedar olarak çok bir şey söyleme hakkımız yok belki ama sonuçta ev sahibiyiz. Yıllardır inşaatın bitmesini bekliyoruz. Firma ile son toplantıda, firma yetkililerine 30 gün içinde borçlarını ödemeleri, 60 gün içinde iş planını sürdürmeleri noktasında ihtar çektik mühlet verdik ve aksi halde sözleşmelerini fesih edeceğimizi ifade ettik’ dedi.

Bazı kesimler yıllardır sorumluluklarını yerine getirmemesine rağmen Dubaili firmaya hiçbir yaptırım uygulanmadığını belirtmişti. 

Başkan Bıyık ise yaptırım uygulandığını ve daha sertlerinin uygulanacağını belirtti. Firmadan ise hala ses yok.

Birkaç güne verilen süre dolacak bugüne kadar bir ödeme yaptığı bilgisi de bizlere ulaşmadı. Görünen işin feshedilmesine doğru gidiyor. 

Bu da hukukin sürecin başlaması anlamına gelir ki inşaat en erken 3 yıl daha bitmez.”

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

eşya depolama
uluslararası evden eve nakliyat
evden eve nakliyat
uluslararası evden eve nakliyat
sarıyer evden eve nakliyat
escort