Apple, iOS 14.5 ile iPhone Kilidinin Apple Watch’la Açılmasına İmkân Sağlayacak

0 14

Maske kullanımı suratından iPhone telefonlarda Face ID ile kilit açmak gitgide güçleşmeye başladı. Face ID’nin çalışabilmesi için kullanıcılar, kapalı alanlarda maskelerini kısa bir zamanlığına da olsa çıkarmak zorunda kalıyordu ve bu da teknoloji devini yeni bir çözüm arayışına soktu. 

Apple, geçtiğimiz saatlerde iOS 14.5 ve iPadOS 14.5 beta aktüellemelerini yayınladı ve iPhone işletim sistemine Apple Watch ile iPhone’un kilidini açmaya imkân sağlayan bir yeni özellik ilave edildi. Apple Watch ve iPhone kullanıcıları, bu özellik sayesinde maskelerini çıkarmaya gerek kalmadan iPhone kilitlerini açabilecek. 

Yeni özellik, App Store ve Apple Hisse gibi operasyonlarda desteklenmiyor

Apple Watch iPhone kilidi

Bu özelliği faalleştirebilmek için iOS 14.5 ve watchOS 7.5 işletim sistemi versiyonlarına sahip olmak gerekiyor. iPhone’da Face ID ve Şifre ayarlarında Apple Watch ile iPhone’un Kilidini Aç özelliği aktifleştirdikten sonra telefonun kilidinin açmak için yalnızca bir seferliğine tanımladığınız şifreyi girmeniz gerekiyor. Bir kere şifreyi girdikten sonra iPhone’unun kilidini Face ID ya da şifreye gerek kalmadan basit bir biçimde Apple Watch sayesinde açabiliyorsunuz. 

Klasik Face ID özelliğine göre oranla daha yavaş çalışan bu özelliğin performansı, Apple Watch ve iPhone’unuz arasındaki mesafeye göre değişkenlik gösterebiliyor. Uslu saatiniz kolunuzda değilse ve telefondan uzaksa iPhone, kilidin açılabilmesi için Apple Watch’a yakınlaşmanız gerektiğine dair bir bildirim yolluyor.

İşletmenin yeni versiyonlarla beraber sunmuş olduğu bu özellik, yalnızca iPhone kilidini açmakta kullanılabiliyor ve Apple Hisse ve App Store gibi ödeme yapılması gereken operasyonlarda kullanılamıyor. Başka Bir Deyişle ödeme yapmanız gerektiği zaman Apple sizden maskenizi çıkarmanızı ve Face ID özelliğini kullanmanızı arz etmeye devam edecek.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

eşya depolama
uluslararası evden eve nakliyat
evden eve nakliyat
uluslararası evden eve nakliyat
sarıyer evden eve nakliyat
escort