Apple, Geliştiricileri ‘Widget Oluşturma’ Gibi Mevzulara Sahip Olan Çevrimiçi Faalliklere Davet Etti

0 15

Cupertino merkezli teknoloji devi Apple, ‘Uygulama Widget’ları ve ‘Klipler’ gibi bir hayli yeni özelliği kapsayan iOS 14 aktüellemesini geçtiğimiz aylarda kullanıma sunmuştu. Bu noktada Fitness ve Hava Gidişatı gibi birinci taraf uygulamalar aktüelleme gününde widget’larını alırken, üçüncü taraf uygulamalar ise neredeyse hiç desteklenmiyor.

Apple da bu gidişatın farkına varmış olacak ki önümüzdeki şubat ayında iOS geliştiricilerini widget oluşturmak için özel bir çevrimiçi eğitim seansına davet etti. Davetiyelerin aynı zamanda “iPad Uygulamanızı Mac’e Getirin” ve “Uygulama Klipleri” gibi muhakkak iOS, iPadOS ve macOS özellikleri için de geçerli olduğu belirtildi.

İlk çevrimiçi seans, 1 Şubat günü tertip edilecek:

iOS 14

Apple’ın çevrimiçi eğitimleri kapsamında 1 Şubat 2021 tarihinde “Harika Widget Tecrübeleri Oluşturma” oluşturma seansı tertip edilecek. 15 Şubat Pazartesi günü “iPad Uygulamanızı Mac’e Getirin” başlıklı ayrı bir faallik tertip edilecek ve bu seans sırasında Apple, geliştiricileri Catalyst teknolojisini kullanarak uygulamalarını Mac’e taşımaları mevzusunda teşvik edecek.

“Harika Uygulama Klibi Tecrübeleri Oluşturma” isimli üçüncü seans ise iOS 14’te sunulan ve kullanıcıların bir uygulamayı ön izlemesine izin veren “Uygulama Klipleri” özelliğine odaklanacak. Bu özellik sayesinde kullanıcılar, rastgele bir uygulamayı bütün ebatlı olarak indirmek zorunda kalmadan ödeme işlevleri gibi ehemmiyetli işlevlere süratli ulaşım sağlayabiliyorlar.

Önümüzdeki ay tertip edilecek bu seanslara davet edilen geliştiriciler, Apple’ın geçen sene WWDC için tertip ettiği çevrimiçi aktifliklerde olduğu gibi işletme çalışanlarına sualler sorabilecek. Zaman zaman bu cins özel seans faallikleri tertip eden Apple, geçen sene de ulaşılabilirlik özelliklerine odaklanan bir faalliğe konut sahipliği yapmıştı.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

eşya depolama
uluslararası evden eve nakliyat
evden eve nakliyat
uluslararası evden eve nakliyat
sarıyer evden eve nakliyat
escort