Android 12’nin Üçüncü Taraf Uygulamaları Renklendiren Temaları İlk Kere Görüldü

0 11

Google, bir vakittir minik sızıntılar ve varsayımlarla gündemde minikten yer etmeye başlayan Android 12 farklılıkları nihayet geçtiğimiz günlerde ilk geliştirici önizleme versiyonunu yayınlamıştı. Böylece coşkuyla beklenen yeni versiyonun arayüz tasarımının nasıl görüneceğine de göz atma talihi elde etmiş, gelecek yenilikler farklılıkları ilk önizlemeyi yapmıştık.

Natürel ki Android 12’nin alacağı son hal ve birliktesi getireceği tüm yenilikleri bilmeye hala azıcık daha zaman var. Ancak yayınlanan geliştirici önizleme versiyonunun sunduğu özelliklerin yanında bir geliştiriciden merak edilen bir özelliğe dair ilk görüntüler geldi; duvar kağıdı tabanlı renkli tema sistemi.

Sistemin teması, duvar kağıdına göre renk değiştirecek:

Android 12

Android 12 ile beraber seçilen duvar kağıtlarına uygun olarak renk değiştiren ve geçimli üçüncü taraf uygulamaları da renklendirecek yeni bir tema sisteminin geleceği öğreniliyordu ancak bu özellik geliştirici önizlemesinde yer almıyor. Fakat bir geliştirici, temanın nasıl çalışacağını ve görüneceğini göstermek farklılıkları bir dizi görsel tertip edip paylaşmış.

Paylaşılan görsellerde, Android 12’de ana ekrandan menüye kadar, temanın ayarlanan duvar kağıdına göre nasıl renk değiştirdiği görülüyor. Aynı zamanda daha evvel gelen ekran görüntülerinde temaya dair yer alan bir öteki ayrıntı ise opak arayüz tasarımıydı. Transparan renkten beğenmeyenler farklılıkları iyi bir alternatif olacak olan bu görünümün, yeni renkli tema konseptinde nasıl görünebileceği ise merak mevzusu.

Android 12’nin henüz öğrenmediğimiz pek çok yeni geliştirmeyi de birliktesi getireceğini hipotez ediyoruz. Henüz fotoğrafı yayınlanma tarihine dair bir bilgi paylaşılmasa da önümüzdeki aylarda işletim sisteminin en son versiyonunun kullanıcılar ile buluşması bekleniyor.

Android 12’nin renkli teması böyle görünecek:

Android 12 renkli tema

Android 12 Ayarlar menüsü

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

eşya depolama
uluslararası evden eve nakliyat
evden eve nakliyat
uluslararası evden eve nakliyat
sarıyer evden eve nakliyat
escort