AKILLI EV CİHAZI SATIŞLARI 2020 DE ZİRVE YAPTI

0 48

AKILLI EV CİHAZI SATIŞLARI 2020 DE ZİRVE YAPTI 

 

Akıllı ev cihazı satışları geçtiğimiz yıl itibariyle zirve yaptı. Ünlü elektronik şirketi Xiaomi tarafından yapılan anket çalışması ile elde edilen veriler sonucu geçtiğimiz yılın ev elektroniği satışında zirve yaptığı söyleniyor. 

 

Malum 2020 de yaşananlar ve covid19 nedeniyle yaşadığımız pandemi sürecinde herkes evlerine tıkıldı. Çok kötü süreçler yaşayan insanlar kimisi evlerinde işlerine devam etti kimisi de bu süre içinde işlerini yürütemediler 

 

Araştırmaya göre tüketicilerin %70’nin pandemi döneminde evde fazla zaman geçirmesi nedeniyle yaşam alanlarını değiştirme isteği doğurduğunu söylüyorlar. Pandeminin herşeyi etkilediği gibi insanların çalışmalarını da etkilediğini ve  evden yapmasından dolayı elektroniğe olan ihtiyacı baya bir arttırdı. 

 

Bu süreçte istatistikler insanların %51’nin bu dönemde en az 1 tane elektronik cihaz aldığını dile getirdi. Bu cihazlar çoğunluk olarak iletişim aracı olan; Tablet, telefon ve bilgisayarlar olarak listelendi. 

- Advertisement -

 

Evde geçirilen zamanın fazla olması ve insanların artık evinden çalışmasından dolayı evinin belli bir kısmını yada bir odasını bir takım farklılıklar yapılarak değiştirdi, yapılandırdı veya çalışma odası olarak düzenledi.  

 

Akıllı ev teknolojileri artık hayatımıza yavaş yavaş girmektedir. Xiaomi de bu konuda büyük bir paya sahip ve başarılı çalışmalar ortaya koymaya devam ediyor. Özellikle akıllı ev teknolojileri konusunda çalışmalarını arttıran ve sürekli bunları kendi akıllı telefon ve cihazlarıyla senkronize eden programlar üreten Xiaomi önümüzdeki senelerde daha bir çok ürünüyle karşımıza çıkmaya devam edecektir şüphesiz. 

 

Xiaomi Global Pazarlama Müdürü Daniel Desjarlais, çalışmalar hakkında şu ifadeleri dile getirdi ; ‘Akıllı yaşam her zaman sorunları çözmek ve teknoloji kullanımıyla yeni gerçeklere uyum sağlamak için fiziksel alanı yeniden tasarlamak ve optimize etmekle ilgiliydi ve bu benimsemenin 2020 yılında hızlandığını gördük’’ 

 

Yapılan anket sonuçları bizlere şunu gösteriyor ki önümüzdeki senelerde hayatımıza daha çok girecek olan bu ev teknolojilerinin hayatımıza getireceği yenilik ve kolaylıklar. 

 

Teknoloji muazzam ve hızlı ilerleyen bir süreç çoğu zaman takibi bile zorlaşmaya başladı. Özellikle teknoloji şirketlerinin hizmet alanında sürekli ürünler ortaya koyması ve bu büyük arz talep pazarını oluşturmasıdır. Tüm heyecanıyla bu gelişmeleri takip ediyoruz. 

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

eşya depolama
uluslararası evden eve nakliyat
evden eve nakliyat
uluslararası evden eve nakliyat
sarıyer evden eve nakliyat
escort