4 Kameralı Telefon Modelleri

4 Kameralı Telefon Modelleri 

İnsanoğlu çağlar boyu birtakım olayları, an ve anıları ifade etmek kaydetmek bir sonraki kimselere ve hatta belki de nesillere aktarmak istemişlerdir. Bunun neticesinde buldukları ufak görünen fakat devamında bizleri kameranın, fotoğraf makinelerinin buluşuna ve geliştirilmesine kadar iten sebepler, tarihi çağlarda bir aktarma isteği ile beraber gelen ifade türünün devamıdır.
Bu ihtiyaç üzerine yaptığı çalışmalar ile İbn-i Heysem, hakkında “Objektifin Babası “adı ile söz ettirmeyi başarmıştır. İbn-i Heysem kullandığı optiklerde yaptığı çalışmalar neticesinde birtakım gölgeler, yansımalar oluştuğunu keşfetmiş ve böylece tüm bilim dünyası kameranın icadı için kolları sıvamıştı.
İlerleyen yüzyıllarda ihtiyaçlar da oluşmaya başlayınca bunlara yönelik çalışmalar yapılmıştır. Sonuç olarak kameralar entegreler halinde, fotoğraf makineleri, webcamlaptop, cep telefonu, tablet ve hatta minicik bir düğme şeklinde bile hayatımızda yer edindi. Elbette bir çoğumuz için vazgeçilmez bir icat, çoğu sorunun çözümünde  kurtarıcı potansiyelindeki kameralar bazı zaman ise anılarımızı ölümsüzleştirmek, bir şeyler paylaşabilmek, duygu ve düşünce iletimi için yaşamımızın bir parçası olmuştur.

Öncelikle şunu söyleyelim ki teknoloji her zaman arz-talep üzerine geliştirildiği için elbette ihtiyaç vardı.Nedir peki bizlere bu sayılar ile yarıştırılan kameraların faydası?
Kamera dediğimiz o an gözümüzün gördüğünü çözünürlük  ve ışık kapasitesi ile alakalı olarak göz zevkimize sunan kameralar aynı zamanda çeşitli fonksiyonlar ile de karşımıza çıkmaktadır.Portre kamerası, Derinlik kamerası, geniş açı kamerası, telephoto ve makro kamerası gibi çeşitli adlar ile karşımıza çıkan bu kamera tipleri telefonlarımız ile daha sanatsal derecelerde fotoğraflar çekmemize yarıyor.

Portre kamerası ; isminden de anlaşıldığı üzere portrelerinizi kusursuzlaştırmak, çektiğiniz resimlerde sizi bir sahne yıldızı gibi ön planda tutup ,vurgulama yapmanıza yardımcı olur.

Derinlik kamerası;  çektiğimiz fotoğraflarda odaklandığımız nokta ile etrafı arasındaki derinlik farkını algılar ve bize istediğimiz gibi fotoğraflar sunar.

Geniş açı kamerası ise kalabalık bir topluluk fotoğrafında objektife sığmama, çekilen manzaranın bir kısmını feda etmek gibi sorunlarımıza çare olup gözümüzün gördüğü acıya en yakın görüntüyü bizlere verir. Ultra geniş açıya yükseldiğinizde ise sanatsal resimlere imza atabilirsiniz.

Telephoto vemakro kameralara gelecek olur isek daha ayrıntılı ya da daha profesyonel fotoğraflara imza atmak isteyenler için iyi bir alternatif olacaktır.

Sonuç olarak bahsetmiş olduğumuz basit bir kamera, yukarıda bahsi geçen diğer kameralar ile ne kadar birleşir ve kuvvetlendirilir ise o kadar mükemmel ve görenleri hayran bırakacak şahane eserlere ya da anılara imkân verecektir. 

Her alanda hızla ilerleyen teknoloji çoklu kamera destekli telefonlarda da oldukça iyi konumlara ulaşmış durumdadır.2 kamera 3 kamera derken 4-5 kameraya kadar uzanmış; hatta ilk başta abes karşılanmış olan birçok cihaz modeli vardır.4 Kameralı Telefon Modelleri, Kameralı Telefon Modelleri bizleri biraz tasarım alanında zora soktuğu noktalar olsa da kullanım olarak faydaları bir hayli fazladır. 

Kamera sayısı 4 olup size istediğiniz sonucu verebilecek, bütçe kriterlerinize göre uygun ve pahalı fiyatlı, kullanıcı fikri ile en iyi 2018-2020 model birkaç cihazın, bu 4 kamera özelliklerini sizler için sıralayabiliriz.

İşte 4 Kameralı Telefon Modelleri ve Kamera Fonksiyonları 

Samsung Galaxy S20 Ultra 

108Mp F1.8 Ana Kamera
12Mp F2.2 Geniş açı kamerası
48Mp F3.5 Telephoto kamerası
40Mp F2.2 Portre kamerası 

Samsung kamera konusunda her dönemde olduğu gibi S20 Ultra da bizlere F1.8 güçlü bir diyafram ile kombinleştirilmiş 108 Mp kamera ile harika bir deneyim sağlıyor. Ana kameranın yanı sıra 127° Geniş açıya olanak sağlayan Samsung aynı zamanda odak noktasında da bizleri mutlu etmeyi başarıyor  

OnePlus 8 Pro 

48Mp F1.7 Ana Kamera
48Mp F2.2 Geniş açı kamerası
8Mp F2.4 Telephoto kamerası
5Mp F2.5 Color Filter Lens 

F1.7 diyafram ile mükemmeliyetçi fotoğraf severlere, ışık sınırlarını genişleten One Plus 8 Pro bilindik geniş açı, telephoto kameraların yanı sıra alışılagelmişin disindabir deneyim olan Color Filtre Lens ile dördüncü kamerayı destekleyerek karşımıza çıkıyor.  

Huawei P40 Pro 

50Mp F1.9 Ana Kamera
40Mp F1.8 Geniş açı kamerası
12Mp F3.4 Telephoto kamerası
ARKA KAMERA 3D TOF 

Huawei bizlere 50 Mp kamera sunarken şaşırtıcı gelse de sıradan bir diyafram ile karşımıza çıkıyor. Bu 50 Mp kamerasını daha kuvvetli olan bir geniş açı kamerası ile destekliyor. Aynı zamanda sanal gerçekliğe önem veren kitleler için 3D TOF desteğini de dördüncü kamerasında barındırıyor. 

Samsung Galaxy Note 10 Plus 

12Mp min F1.5- max F2.4 Ana Kamera /Portre
16Mp F2.2 Geniş açı kamerası
12 Mp 2.1 Telephoto
4. ARKA KAMERA 3D TOF 

Samsung Note 10 Plus bu cihaz ile bizleri gezen diyafram ile buluşturuyor. Ana kamerasında F1.5 ile F2.4 arası gidip gelebilen bu akıllı kamera bizleri renkler ve gerçeklik noktasında en doğru sonuçlar ile mutlu ediyor.  

Poco X3 NFC 

64Mp F1.8 Ana Kamera
13Mp F2.2 Geniş açı kamerası
2Mp F2.4 Makro
2Mp F2.4 Derinlik algılayıcı 

İsminden çok fazla söz ettirmese de yakın zamanda gündeme çıkmayı başaran Oppo bu cihaz ile gelişime ayak uydurduğunu ispatlıyor.  

Samsung Galaxy M51 

64Mp F1.8 Ana Kamera/Portre/Derinlik algılayıcı
12Mp F2.2 Geniş açı kamerası
5Mp F2.4 Makro kamerası
5Mp F2.4 Bokeh 

Bilhassa muhteşem batarya performansı için tercih edilen bu cihaz bizlere Samsung severlerin alıştığı kamera deneyimini zirvede sunuyor.  

Xiaomi Redmi Note 9 Pro 

64Mp F1.8 Ana Kamera/Portre/Bokeh
8Mp F2.2 Geniş açı kamerası
5Mp F2.4 Makro kamerası
2Mp F2.4 Derinlik algılayıcı 

Piyasalarda son zamanlarda kendinden çokça bahsettiren Xiaomi, Note 9 Pro ile popülaritesini arttırmış ve en çok satılan Xiaomi olmuştur.  

Oppo Reno 3 Pro 

48Mp F1.7 Ana Kamera/Portre/Makro
8Mp F2.2 Geniş açı kamerası
13Mp F2.4 Telephoto kamerası
2Mp F2.4 Monochrome sensör 

Xiaomi Mi Note 10 

108Mp F1.69 Ana Kamera /Portre/Makro
20Mp F2.2 Geniş açı kamerası
5Mp F2.0 Telephoto kamerası
12Mp F2.0 Derinlik algılayıcı
2Mp F2.4 Makro 

Oppo Reno 4 Pro 

48Mp F1.7 Ana Kamera/Portre
8Mp F2.2 Geniş açı kamerası
2Mp OmniVision OV02B10 Sensör
2Mp GalaxyCore GC02M1B Sensör 

 

Kameraların çözünürlük bakımından “MP” ölçeğindeki rakamsal yarışlar her ne kadar alıcı kitleleri tercih noktasında “çözünürlük ne kadar yüksek olursa o kadar iyi kameradır” fikrine ötelese bile kamera çözünürlüğü küçük rakamlara sahip olup diyafram açıklığı daha güçlü olan birçok amiral gemisinde daha iyi sonuçlar elde edilebildiği bir gerçektir. Orta segment 64 Mp F2.0 ana kameraya sahip olan bir cihaz ile 12 Mp F1.5 ana kameralı bir cihazın bize sunduğu fotoğraf deneyimlerini kıyaslandığınızda, çözünürlük düşük görünmesine rağmen 12Mp kameranın daha iyi bir sonuç verdiğine şahit olabilirsiniz. Ayrıca kameranızın özelliklerine optik görüntü sabitleyici, odak takibi, elektronik imaj sabitleyici de dahil olduğunda çok daha mutmain olacaksınız. 

 

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

eşya depolama
uluslararası evden eve nakliyat
evden eve nakliyat
uluslararası evden eve nakliyat
sarıyer evden eve nakliyat
escort